“ჩვენ ვიყენებთ ყველა ბერკეტს რომ მართლმსაჯულება აღსრულდეს”
სახელმწიფო მინისტრი ქეთევან ციხელაშვილი, არჩილ ტატუნაშვილის წამების გამო პასუხისგებაში მიცემული პირების ინტერპოლის წითელი ცირკულარით ძებნაში გადაცემას ეხმაურება.
შერიგებისა და თანასწორობის საკითხებში სახელმწიფო მინისტრის განმარტებით, საერთაშორისო ძებნის გამოცხადება იმ პირებზე, რომლებმაც არჩილ ტატუნაშვილს, იოსებ პავლიაშვილსა და ლევან ქუტაშვილს თავისუფლება უკანონოდ აღუკვეთა, შემდეგ კი ტატუნაშვილი წამებით მოკლა, აუცილებელი ნაბიჯია რომელიც ქართულმა სახელმწიფომ გადადგა.
,,ჩვენ ვიყენებთ ყველა სამართლებრივ ბერკეტს იმისთვის, რომ მართლმსაჯულება აღსრულდეს და დამნაშავეები დასჯილები იყვნენ. ისევე როგორც ოთხოზორიას მკვლელის შემთხვევაში, რომელიც უკვე იდენტიფიცირებულია და ის არის უკვე ბრალდებული ქართული სასამართლოს მიერ. ეს არის აუცილებელი ნაბიჯი და მას აუცილებლად გამოიყენებს საქართველო. ეს იმას ნიშნავს, რომ მათი გადაადგილებისას საქართველოს ფარგლებს გარეთ, მოხდება მათი დაკავება” - განაცხადა სახელმწიფო მინისტრმა.
ქეთევან ციხელაშვილმა რუსეთის მხრიდან განგრძობით ოკუპაციასა და ადამიანის უფლებების უხეში დარღვევის ფაქტებზე ინფორმაცია, დღეს ავსტრიის დედაქალაქში საერთაშორისო კონფერენციის მონაწილეებს მიაწოდა.

«Мы используем все рычаги для исполнения правосудия»
Государственный министр Грузии Кетеван Цихелашвили даёт оценку обьявлению Интерполом, в розыск по красному циркуляру лиц, обвиняемых в пытках Арчила Татунашвили.
По словам Государственного министра Грузии по вопросам примирения и гражданского равноправия, обьявление в международный розыск лиц, которые незаконно задержали Арчила Татунашвили - Иосеба Павлиашвили и Левана Куташвили, а затем убили пытками Татунашвили, является необходимым шагом, который предприняла Грузия.
«Мы используем все правовые рычаги для исполнения правосудия и наказания виновных. Так же, как в случае с убийцей Отхозория, который уже идентифицирован и  обьявлен виновным грузинским судом. Эта необходимая мера будет обязательно использована Грузией. Это означает, что лица будут задержаны за пределами Грузии», - заявила Государственный министр.
Сегодня Кетеван Цихелашвили проинформировала участников Международной конференции в столице Австрии о продолжающейся оккупации России и фактах грубого нарушения прав человека.