შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში საქართველოს სახელმწიფო მინისტრმა ქეთევან ციხელაშვილმა გაეროს მუდმივი კოორდინატორსა და გაეროს განვითარების პროგრამის მუდმივი წარმომადგენელთან საქართველოში, ნილს სკოტთან გამოსამშვიდობებელი შეხვედრა გამართა.
შეხვედრაზე საქართველოში გაეროს წარმომადგენლობის საქმიანობა მიმოიხილეს. ხაზი გაესვა გაეროს განვითარების პროგრამის მნიშვნელობას.
ქეთევან ციხელაშვილის თქმით, სამშვიდობო, ნდობის მშენებლობის პროცესის, ხალხთა შორის კონტაქტების ხელშეწყობისა და ადგილზე მოსახლეობის პირობების გაუმჯობესებისთვის იმ პროექტებს, რომელთაც გაერო ახორციელებს, დიდი მნიშვნელობა აქვს.
სახელმწიფო მინისტრს სტუმარმა მხარდაჭერისათვის, ღია და კოორდინირებული თანამშრომლობისათვის მადლობა გადაუხადა. შეხვედრის დასასრულს, მხარეებმა მომავალ საქმიანობაში ერთმანეთს წარმატება უსურვეს.

Государственный министр Грузии по вопросам примирения и гражданского равноправия Кетеван Цихелашвили провела прощальную встречу с постоянным координатором ООН и постоянным представителем программы развития ООН в Грузии Нильсом Скоттом.
На встрече рассмотрели деятельность представительства ООН в Грузии, была подчеркнута важность программ развития ООН.
По словам Кетеван Цихелашвили, очень важны проекты, осуществляемые ООН в направлении мира, процесса строительства доверия, поощрения контактов между людьми и улучшения условий жизни населения на местах.
Нильс Скотт поблагодарил Государственного министра за поддержку, открытое и скоординированное сотрудничество. В конце встречи стороны пожелали друг другу удачи в будущей деятельности.