ლაშა დარსალია ჟენევის საერთაშორისო დისკუსიებზე ამერიკის შეერთებული შტატების წარმომადგენელს შეხვდა
ლაშა დარსალია ჟენევის საერთაშორისო დისკუსიებზე ამერიკის შეერთებული შტატების წარმომადგენელს ენდრიუ შოფერს, აშშ-ის ელჩის მოვალეობის შემსრულებელ ელიზაბეთ რუდს და ჟენევის დისკუსიებში მონაწილე აშშ-ის სხვა წარმომადგენლებს შეხვდა.
შეხვედრის მთავარი თემა ჟენევის საერთაშორისო დისკუსიების მიმდინარეობა იყო. მხარეებმა ისაუბრეს  მომდევნო რაუნდის დღის წესრიგსა და მასზე განსახილველ ჰუმანიტარული და პოლიტიკური ხასიათის საკითხებზე, არსებულ გამოწვევებზე და სამომავლო პერსპექტივებზე. შეაჯამეს განვლილ რაუნდებზე მიღებული შედეგები.
საუბარი ასევე შეეხო საქართველოს ოკუპირებულ ტერიტორიებზე არსებულ ვითარებას და ადამიანის უფლებათა დარღვევის ფაქტებს.
სახელმწიფო მინისტრის პირველმა მოადგილემ სტუმრებს  სოფელ ბობნევიდან გატაცებული 36 წლის მაია ოთინაშვილის შესახებ დეტალური ინფორმაცია მიაწოდა და გააცნო ის სამუშაოები, რასაც  სახელმწიფო მის გამოსახსნელად 24 საათიან რეჟიმში ასრულებს.

At the Geneva International Discussions GID), Lasha Darsalia met with Andrew Schofer representative of United States, US Ambassador-in-Office Elizabeth Rudd, and other US representatives participating in the GID.
The main topic of the meeting was Geneva International Discussions. The sides discussed the agenda of the next round and the humanitarian and political issues, current challenges and future prospects and summarized the outcomes of the previous rounds.
The meeting also focused on the situation in Georgia's occupied territories and the facts of violation of human rights.
First Deputy State Minister provided the guests with the detailed information about 36-year-old Maia Otinashvili, abducted from the village of Bobnevi and stated that the government is working round the clock to release the detained citizen of Georgia.