ლაშა დარსალია ჟენევის საერთაშორისო დისკუსიებზე ამერიკის შეერთებული შტატების წარმომადგენელს შეხვდა
ლაშა დარსალია ჟენევის საერთაშორისო დისკუსიებზე ამერიკის შეერთებული შტატების წარმომადგენელს ენდრიუ შოფერს, აშშ-ის ელჩის მოვალეობის შემსრულებელ ელიზაბეთ რუდს და ჟენევის დისკუსიებში მონაწილე აშშ-ის სხვა წარმომადგენლებს შეხვდა.
შეხვედრის მთავარი თემა ჟენევის საერთაშორისო დისკუსიების მიმდინარეობა იყო. მხარეებმა ისაუბრეს  მომდევნო რაუნდის დღის წესრიგსა და მასზე განსახილველ ჰუმანიტარული და პოლიტიკური ხასიათის საკითხებზე, არსებულ გამოწვევებზე და სამომავლო პერსპექტივებზე. შეაჯამეს განვლილ რაუნდებზე მიღებული შედეგები.
საუბარი ასევე შეეხო საქართველოს ოკუპირებულ ტერიტორიებზე არსებულ ვითარებას და ადამიანის უფლებათა დარღვევის ფაქტებს.
სახელმწიფო მინისტრის პირველმა მოადგილემ სტუმრებს  სოფელ ბობნევიდან გატაცებული 36 წლის მაია ოთინაშვილის შესახებ დეტალური ინფორმაცია მიაწოდა და გააცნო ის სამუშაოები, რასაც  სახელმწიფო მის გამოსახსნელად 24 საათიან რეჟიმში ასრულებს.

Лаша Дарсалия встретился с представителем США, участвующим в Женевских международных дискуссиях
Лаша Дарсалия встретился с представителем США, участвующим в Женевских международных дискуссиях Эндрю Шофером, и.о. посла США в Грузии Элизабет Руд и другими представителями США, участвующими в Женевских дискуссиях.
Основной темой встречи был ход Женевских международных дискуссий. Стороны обсудили повестку дня следующего раунда, а также гуманитарные и политические вопросы, существующие вызовы и будущие перспективы. На встрече подвели итоги результатов, полученных на предыдущих раундах.
А также рассмотрели существующую ситуацию на оккупированных территориях Грузии и факты нарушения прав человека.
Первый заместитель государственного министра проинформировал гостей о похищении 36-летней Майи Отинашвили из села Бобневи и ознакомил с теми шагами, которые предпринимаются государством в 24 часовом режиме для её освобождения. Следующий раунд Женевских международных дискуссий состоится 9-10 октября.