ზუგდიდის მუნიციპალიტეტში გამყოფ ხაზთან მცხოვრები კონფლიქტის შედეგად დაზარალებული ქალებისთვის სასწავლო კურსი - „მეწარმეობის პრაქტიკული კურსი - როგორ დავიწყოთ და განვავითაროთ ბიზნესი“, რომელიც შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში საქართველოს სახელმწიფო მინისტრის აპარატის ინიციატივით, ფინანსთა სამინისტროს აკადემიასთან თანამშრომლობით, გაეროს ქალთა ორგნიზაციისა და სამეგრელო -ზემო სვანეთის სახელმწიფო რწმუნებულის-გუბერნატორის ადმინისტრაციის მხარდაჭერით ხორციელდებოდა, დასრულდა.
ჩვიდმეტივე მსმენელმა კურსი წარმატებით გაიარა. დასკვნით შეხვედრაზე მონაწილეებს სერტიფიკატები შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში საქართველოს სახელმწიფო მინისტრის აპარატისა და ფინანსთა სამინისტროს აკადემიის წარმომადგენლებმა გადასცეს და კურსდამთავრებულებს მომავალ საქმიანობაში წარმატება უსურვეს.
მონაწილეების შეფასებით კურსი ნაყოფიერი იყო, ვინაიდან მისი მეშვეობით მიიღეს ინფორმაცია სფეროში სხვადასხვა მიმართულებით არსებულ სიახლეებზე და ახლა უკვე შეუძლიათ მიღებული ცოდნა პრაქტიკაში გამოიყენონ.
სასწავლო/სატრენინგო კურსი მოიცავდა ინტერაქტიულ ლექციებს, პრაქტიკულ დავალებებს, პრეზენტაციის მომზადებასა და წარდგენას სხვადასხვა თემაზე. მათ შორის: ახალი ბიზნესიდეის ჩამოყალიბება; ბაზრის ანალიზი და სფეროების მიხედვით დაყოფა; მინიმალური სიცოცხლისუნარიანი პროდუქტის დაგეგმვა; ბიზნეს მოდელირება; კომერციალიზაციის სტრატეგიის შემუშავება და ა.შ.
სასწავლო კურსის მიზანი მეწარმეობის შესახებ თეორიული ცოდნის ამაღლება და ბიზნესის წარმოების პრაქტიკული უნარების გაძლიერება იყო.

Training Course - "Entrepreneurship Practical Course - How to Start and Develop a Business" for conflict-affected women living at demarcation line in Zugdidi municipality, which was organized by the Office of the State Minister of Georgia for Reconciliation and Civic Equality with the cooperation of the Academy of the Ministry of Finance and with the support of UN Women's Organization and Samegrelo-Zemo Svaneti State governor's administration, finished.
All Seventeen participants successfully passed the course. At the final meeting participants were awarded with the certificates by the representatives of the Office of the State Minister of Georgia for Reconciliation and Civic Equality and the Academy of the Ministry of Finance and they wished success to the graduates.
According to participant’s assessment the course was very fruitful, since they have received information about available innovation in various directions in the field and now they are able to use the knowledge in practice.
Educational / training course included interactive lectures, practical assignments, preparation and of presentation on various topics - establishing a new business, market analysis and division by areas, planning a Minimal Viable Product, business modeling, developing commercialization strategies, etc.
The purpose of the training course was to increase theoretical knowledge on entrepreneurship and enhance practical skills of business.