მაია ოთინაშვილი და აკაკი დოთიაშვილი გათავისუფლდნენ
სოფელ ბობნევიდან გატაცებული მაია ოთინაშვილი თავისუფალია. 11 დღიანი პატიმრობის შემდეგ ქალბატონი ოჯახს დაუბრუნდა.
სამი მცირეწლოვანი შვილის დედა 29 სექტემბერს გორის მუნიციპალიტეტის სოფელ ბობნევში, საკუთარი ბაღიდან გაიტაცეს. ამ დროიდან, მის გასათავისუფლებლად, ყველა მექანიზმი იქნა გამოყენებული.  აქტიურ რეჟიმში ამოქმედდა ცხელი ხაზი. პროცესში ჩაერთო ევროკავშირის სადამკვირვებლო მისია და წითელი ჯვარი. ორგანიზაციის წარმომადგენლებმა ქალბატონო საპატიმროში მოინახულეს და ოჯახს, მისი ჯანმრთელობის მდგომარეობის შესახებ, ინფორმაცია მიაწოდეს.
მაია ოთინაშვილთან ერთად თავისუფალია  სოფელ კირბალის მკვიდრი, 50 წლის მწყემსი აკაკი დოთიაშვილიც, რომელიც 7 ოქტომბერს გაიტაცეს.
შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში საქართველოს სახელმწიფო მინისტრის აპარატი და მთლიანად საქართველოს მთავრობა ყველაფერს აკეთებს და მომავალშიც  ყველაფერს გააკეთებს იმისათვის, რომ მსგავს ფაქტებს აღარასოდეს ჰქონდეს ადგილი. განსაკურებით ისეთ არაჰუმანურ და მიუღებელ შემთხვევებს, როგორიც საკუთარი ნაკვეთიდან ახალგაზრდა ქალის, სამი შვილის დედის გატაცებაა.

Maia Otinashvili and Akaki Dotiashvili were released
Maia Otinashvili kidnapped from village Bobnovi is released. After 11 days of imprisonment, the woman returned to her family
Mother of three young children was kidnapped on September 29 from her own garden in the village of Bobnoe, Gori Municipality. Since then, all mechanisms have been used to release her. Hot line was activated. The EU Monitoring Mission and Red Cross were involved in the process. The representatives of the organization visited the woman in prison and informed the family about her health condition.
Along with Maia Otinashvili Akaki Dotiashvili, 50-year-old shepherd, resident of Kirbali village, is realeased who was kidnapped on October 7.
Office of the State Minister of Georgia for Reconciliation and Civic Equality and the Government of Georgia is doing everything and will do everything in the future to avoid any such facts. particularly of inhuman and unacceptable cases, such as the kidnapping of a young woman and three children from their own land.