მაია ოთინაშვილი და აკაკი დოთიაშვილი გათავისუფლდნენ
სოფელ ბობნევიდან გატაცებული მაია ოთინაშვილი თავისუფალია. 11 დღიანი პატიმრობის შემდეგ ქალბატონი ოჯახს დაუბრუნდა.
სამი მცირეწლოვანი შვილის დედა 29 სექტემბერს გორის მუნიციპალიტეტის სოფელ ბობნევში, საკუთარი ბაღიდან გაიტაცეს. ამ დროიდან, მის გასათავისუფლებლად, ყველა მექანიზმი იქნა გამოყენებული.  აქტიურ რეჟიმში ამოქმედდა ცხელი ხაზი. პროცესში ჩაერთო ევროკავშირის სადამკვირვებლო მისია და წითელი ჯვარი. ორგანიზაციის წარმომადგენლებმა ქალბატონო საპატიმროში მოინახულეს და ოჯახს, მისი ჯანმრთელობის მდგომარეობის შესახებ, ინფორმაცია მიაწოდეს.
მაია ოთინაშვილთან ერთად თავისუფალია  სოფელ კირბალის მკვიდრი, 50 წლის მწყემსი აკაკი დოთიაშვილიც, რომელიც 7 ოქტომბერს გაიტაცეს.
შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში საქართველოს სახელმწიფო მინისტრის აპარატი და მთლიანად საქართველოს მთავრობა ყველაფერს აკეთებს და მომავალშიც  ყველაფერს გააკეთებს იმისათვის, რომ მსგავს ფაქტებს აღარასოდეს ჰქონდეს ადგილი. განსაკურებით ისეთ არაჰუმანურ და მიუღებელ შემთხვევებს, როგორიც საკუთარი ნაკვეთიდან ახალგაზრდა ქალის, სამი შვილის დედის გატაცებაა.

Майю Отинашвили и Акакия Дотиашвили освободили
Похищенную из села Бобневи Майю Отинашвили освободили. После 11 дневного тюремного заключения Майя Отинашвили вернулась к своей семье. 29 сентября, мать трех несовершеннолетних детей была похищена из приусадебного участка села Бобневи, муниципалитета Гори.
С тех пор все механизмы были использованы для её освобождения. Активно была задействована горячая линия. В этом процессе участвовали Миссия наблюдателей ЕС и Международный комитет Красного Креста. Представители организации посетили Майю Отинашвили в тюрьме и сообщили семье о состоянии её здоровья. Вместе с Майей Отинашвили освобождён и 50-летний житель села Кирбали, пастух - Акакий Дотиашвили, который был похищен 7 октября.
Аппарат Государственного министра Грузии по вопросам примирения и гражданского равноправия и Правительство Грузии в целом делают всё и в будущем сделают всё, чтобы подобные факты, в частности, такой бесчеловечный и неприемлемый случай, как похищение из приусадебного участка молодой женщины, матери троих детей, никогда не повторялись.