შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში საქართველოს სახელმწიფო მინისტრის აპარატის ინიციატივით, ნინოწმინდის მუნიციპალიტეტის მერიის მხარდაჭერითა და იურიდიული დახმარების სამსახურთან თანამშრომლობით, ნინოწმინდაში ოჯახში ძალადობის საკითხებსა და სახელწმიფო მომსახურეობის სერვისებზე ცნობიერების ამაღლების მიზნით საინფორმაციო შეხვედრა ჩატარდა.
მისი მიზანი ქალთა მიმართ ძალადობისა და ოჯახში ძალადობის მიმართ საზოგადოებაში ნულოვანი ტოლერანტობის დამკვიდრება და ძალადობის ფენომენზე, მიზეზებსა და შედეგებზე, არსებული კანონმდებლობისა და სერვისების შესახებ მოსახლეობის ინფორმირებულობაა.
შეხვედრაზე ქვეყნის მასშტაბით ოჯახში ძალადობის სტატისტიკაზე ისაუბრეს და აღნიშნეს, რომ ძალადობა არ არის მხოლოდ ეთნიკურად კომპაქტურად დასახლებული რეგიონების, ან ცალკეული მუნიციპალიტეტების პრობლემა.
შეხვედრის ბოლოს, რომელსაც ნინოწმინდის მუნიციპალიტეტის მერი, ანივარდ მოსოიანიც ესწრებოდა, გაიმართა დისკუსია, სახელმწიფო მინისტრის აპარატისა და იურიდიული დახმარების სამსახურის წარმომადგენლებმა ყველა დასმულ კითხვას ამომწურავად უპასუხეს.
კამპანია ეთნიკური უმცირესობებით დასახლებულ რეგიონებში - ქვემო ქართლში, სამცხე-ჯავახეთისა და კახეთში ტარდება. მისი პრეზენტაცია, ივლისში, წალკაში გაიმართა. საინფორმაციო შეხვედრები ქალთა მიმართ ძალადობის, ოჯახში ძალადობის წინააღმდეგ ბრძოლისა და მსხვერპლთა (დაზარალებულთა) დასაცავად გასატარებელ ღონისძიებათა 2018-2020 წლების სამოქმედო გეგმის ფარგლებში იმართება.

В Ниноцминда состоялась информационная встреча по вопросам насилия в отношении женщин и насилия в семье
10 October 2018
По инициативе Аппарата Государственного министра Грузии по вопросам примирения и гражданского равноправия при поддержке мэрии муниципалитета Ниноцминда и в сотрудничестве со Службой юридической помощи в Ниноцминда состоялась информационная встреча по вопросам насилия в семье и повышению осведомленности о государственных сервисах.
Целью встречи является установление нулевой толерантности по отношению насилия в отношении женщин и насилия в семье, а также предоставление информации населению о причинах и последствиях насилия, существующих законодательных актах и услугах.
На встрече обсуждались статистические данные о насилии в семье, было отмечено, что насилие является не только проблемой регионов, где компактно проживают представители этнических меньшинств или отдельных муниципалитетов. В конце встречи, на которой присутствовала мэр муниципалитета Ниноцминда Анивард Мосоян, состоялась дискуссия, где представители Службы юридической помощи и Аппарата государственного министра ответили на все вопросы.
Кампания проводится в регионах, где компактно проживают представители этнических меньшинств - Квемо Картли, Самцхе-Джавахети и Кахети; презентация которой состоялась в г. Цалка в июле текущего года.
Информационные встречи проводятся в рамках мероприятий Плана действий на 2018-2020 гг по вопросам борьбы с насилием в отношении женщин и насилием в семье, а также защиты жертв (пострадавших).