სახელმწიფო მინისტრი ევროკავშირის სადამკვირვებლო მისიის ხელმძღვანელს შეხვდა
შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში სახელმწიფო მინისტრმა ქეთევან ციხელაშვილმა საქართველოში ევროკავშირის სადამკვრვებლო მისიის ხელმძღვანელთან ერიკ ჰოეგთან შეხვედრა გამართა.
სახელმწიფო მინისტრმა სტუმარს ბოლო პერიოდში გამყოფი ხაზების გასწვრივ შექმნილ სიტუაციაზე მიაწოდა ინფორმაცია. დეტალურად გააცნო ქარელის მუნიპალუტეტის სოფელ ატოცში განვითარებული მოვლენები და ამ დროისათვის არსებული მდგომარეობა. ისაუბრა უკანონო ე.წ. ბორდერიზაციის მიმდინარე პროცესზე და იმედი გამოთქვა რომ სახელმწიფოსა და საერთაშორისო პარტნიორების ერთობლივი ძალისხმევით ეს პროცესი შეჩერდება.
შეხვედრაზე ასევე განიხილეს ადამიანის უფლებების დარღვევის ფაქტები, ჰუმანიტარული და უსაფრთხოების კუთხით არსებული მდგომარეობა და პრობლემები, რომლებიც გამყოფი ხაზების პირას მდებარე სოფლების მოსახლეობას მავთულხლართების პოლიტიკის შედეგად ყოველდღიურად ექმნება.
საუბარი გამყოფი ხაზების მიღმა მცხოვრებ მოსახლეობასაც შეეხო. აღინიშნა ის სირთულეები, რომელთან გამკლავებაც მათ იზოლაციის გამო უწევთ.
შეხვედრაზე საქართველოს სამშვიდობო პოლიტიკის შესახებაც ისაუბრეს. იმსჯელეს შერიგებისა და ჩართულობის მიმართულებით განხორციელებულ და მიმდინარე ღონისძიებებზე, ასევე სამომავლოდ დაგეგმილი ნაბიჯებზე.

Государственный министр встретилась с главой Миссии наблюдателей ЕС
Государственный министр Грузии по вопросам примирения и гражданского равноправия Кетеван Цихелашвили провела встречу с главой Миссии наблюдателей ЕС в Грузии Эриком Хёгом.
Государственный министр проинформировала гостя о созданной ситуации вдоль разделительных линий. Детально ознакомила с событиями села Атоци Карельского муниципалитета. Государственный министр говорила о продолжающемся незаконном процессе т. н. бордеризации и выразила надежду, что совместными усилиями государства и международных партнеров этот процесс будет приостановлен.
На встрече также обсудили факты нарушения прав человека, гуманитарную ситуацию, а также вопросы безопасности, проблемы, с которыми население сёл вдоль разделительных линий ежедневно сталкивается в связи с установлением колючих проволок.
Обсудили также положение населения, проживающего за разделительными линиями. Были отмечены те трудности, с которыми им приходится сталкиваться из-за изоляции.
На встрече  также говорили о мирной политике Правительства Грузии, обсудили реализованные и текущие мероприятия в рамках политики примирения и вовлечения, а также будущие шаги.