შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში საქართველოს სახელმწიფო მინისტრის აპარატის ინიციატივით, ტრეფიკინგის სახელმწიფო ფონდთან და შინაგან საქმეთა სამინისტროსთან თანამშრომლობით კასპის მუნიციპალიტეტის სოფელ ქვემო ჭალაში საინფორმაციო შეხვედრა გაიმართა.
შეხვედრას, რომელიც გენდერული ძალადობის წინააღმდეგ 16 დღიანი კამპანიის ფარგლებში ჩატარდა, ადგილობრივი თემის წარმომადგენლები დაესწრნენ. ცნობიერების ამაღლების მიზნით სახელწმიფო უწყების წარმომადგენლებმა შეხვედრის მონაწილეებს მიაწოდეს ინფომრაცია ქალთა მიმართ და ოჯახში ძალადობის საკითხებზე, ასევე ტრეფიკინგისა და მსხვერპლთათვის სახელმწიფო სერვისების შესახებ.
დეტალურად ისაუბრეს ძალადობის გამოვლინებებზე, მასზე რეაგირების მექანიზმებზე, საზოგადოების დამოკიდებულებაზე, გამოწვევებზე და იმ შესაძლებლობაზე, რომელთაც სახელმწიფო ძალადობით დაზარალებულ ადამიანებს სთავაზობს.
შეხვედრის ბოლოს გაიმართა დისკუსია. შინაგან საქმეთა სამინისტროსა და ტრეფიკინგის სახელმწიფო ფონდის თანამშრომლობმა თითოეულ კითხვას ამომწურავად უპასუხეს.

По инициативе Аппарата Государственного министра Грузии по вопросам примирения и гражданского равноправия в сотрудничестве с Государственным фондом трефикинга и Министерством внутренних дел Грузии в селе Квемо Чала, Каспийского муниципалитета состоялась информационная встреча.
На встрече, которая состоялась в рамках 16-дневной кампании против гендерного насилия, приняли участие представители местных общин. В целях повышения осведомленности представители Государственных ведомств предоставили участникам встречи информацию по вопросам гендерного равноправия, насилия в отношении женщин и насилия в семье, трефикинга и государственных услуг пострадавших от насилия жертв.
На встрече детально обсудили проявления насилия, механизмы реагирования, вызовы и те возможности, которые предлагает государство лицам пострадавшим от насилия.
В конце встречи состоялась дискуссия. Представители Государственного фонда трефикинга и Министерства внутренних дел Грузии ответили на вопросы аудитории.