ლიკა გიგაურმა ეროვნული თავდაცვის უმაღლესი კურსის მსმენელებს ოკუპირებულ რეგიონებში არსებული ვითარება და საქართველოს სამშვიდობო ინიციატივა გააცნო
5 დეკემბერი 2018
ოკუპირებული რეგიონებში არსებული ვითარება და საქართველოს მთავრობის სამშვიდობო ინიციატივა - ლიკა გიგაურმა ეროვნული თავდაცვის უმაღლესი კურსის მსმენელებს გააცნო.
სახელმწიფო მინისტრის მოადგილე მსმენელებს დეტალურად ესაუბრა იმ მძიმე ჰუმანიტარულ ვითარებაზე რომელიც ოკუპირებულ რეგიონებშია. ლიკა გიგაურმა მთავრობის კონკრეტულ სამშვიდობო ინიციატივებზე გაამახვილა ყურადღება როგორიცაა ახალგაზრდებისთვის უმაღლესი განათლების მიღების შესაძლებლობა და წარმოების ხელშეწყობა.
ეროვნული თავდაცვის უმაღლესი კურსი ყოველწლიურად ტარდება და მასში ჩართული მსმენელების თავდაცვისა და უსაფრთხოების საკითხებში ცნობიერების ამაღლებას ისახავს მიზნად.

Lika Gigauri informed National Defense Course Students about the situation in the occupied regions of Georgia and new peace initiative
5 December 2018
The situation in the occupied regions and Georgian Government's new peace initiative “A Step to a Better Future” were introduced by Lika Gigauri to the students of National Defense Course.
The Deputy State Minister talked with them about the severe humanitarian situation in the occupied regions. Lika Gigauri focused on the Government's specific peace initiatives such as the possibility of getting higher education for young people and promoting production.
National Defense Higher Course is held annually and aims to raise awareness among the participants in the defense and security of the participants.