ლიკა გიგაურმა ეროვნული თავდაცვის უმაღლესი კურსის მსმენელებს ოკუპირებულ რეგიონებში არსებული ვითარება და საქართველოს სამშვიდობო ინიციატივა გააცნო
5 დეკემბერი 2018
ოკუპირებული რეგიონებში არსებული ვითარება და საქართველოს მთავრობის სამშვიდობო ინიციატივა - ლიკა გიგაურმა ეროვნული თავდაცვის უმაღლესი კურსის მსმენელებს გააცნო.
სახელმწიფო მინისტრის მოადგილე მსმენელებს დეტალურად ესაუბრა იმ მძიმე ჰუმანიტარულ ვითარებაზე რომელიც ოკუპირებულ რეგიონებშია. ლიკა გიგაურმა მთავრობის კონკრეტულ სამშვიდობო ინიციატივებზე გაამახვილა ყურადღება როგორიცაა ახალგაზრდებისთვის უმაღლესი განათლების მიღების შესაძლებლობა და წარმოების ხელშეწყობა.
ეროვნული თავდაცვის უმაღლესი კურსი ყოველწლიურად ტარდება და მასში ჩართული მსმენელების თავდაცვისა და უსაფრთხოების საკითხებში ცნობიერების ამაღლებას ისახავს მიზნად.

Лика Гигаури ознакомила слушателей Высшего курса по национальной обороне с существующей на оккупированных территориях ситуацией и мирной инициативой Грузии
5 December 2018
Лика Гигаури ознакомила слушателей Высшего курса по национальной обороне с существующей на оккупированных территориях ситуацией и мирной инициативой Грузии.
Заместитель государственного министра детально рассказала слушателям курса о тяжелой гуманитарной ситуации в оккупированных регионах. Лика Гигаури отметила конкретные мирные инициативы Правительства, в часности возможность получения высшего образования для молодежи и поддержка производства.
Высший курс по национальной обороне проводится ежегодно, целью которого является повышение осведомленности слушателей в вопросах обороны и безопасности.