სახელმწიფო მინისტრმა ამერიკელ ხალხს 41 პრეზიდენტის ჯორჯ ჰ. უ. ბუშის გარდაცვალება მიუსამძიმრა
სახელმწიფო მინისტრმა ამერიკელ ხალხს 41 - ე პრეზიდენტის ჯორჯ ჰ. უ. ბუშის გარდაცვალება მიუსამძიმრა და ამერიკის საელჩოში გახსნილ სამძიმრის წიგნში სამახსოვრო ჩანაწერი დატოვა.
"მინდა ამერიკის შეერთებულ შტატებსა და ამერიკელ ხალხს ღრმა მწუხარება გამოვუცხადო პრეზიდენტ ჯორჯ ბუშის - უფროსის გარდაცვალების გამო. ის იყო ადამიანი, რომელიც თავის ხალხს განსაკუთრებული ხედვითა და გამბედაობით ემსახურებოდა. მის გამოჩენილ პრეზიდენტობასა და ხელმძღვანელობას უდიდესი მნიშვნელობა ჰქონდა როგორც მის ქვეყნისათვის, ისე მთელი მსოფლიოსთვის. მისი ღვაწლი მსოფლიოს უმნიშვნელოვანეს ისტორიულ მოვლენებში - ისეთი, როგორიცაა საბჭოთა კავშირის დაშლა, ცივი ომის ფაზის დასრულება და ერების გათავისუფლება - არასოდეს არ იქნება დავიწყებული.“
პრეზიდენტი ჯორჯ ჰ. უ. ბუში 94 წლის ასაკში გარდაიცვალა მან გამორჩეული საჯარო კარიერა მეორე მსოფლიო ომში აშშ-ის საზღვაო ძალების მფრინავის რანგში დაიწყო, შემდეგ იყო კონგრესის წევრი, ელჩი გაეროში, ვიცე-პრეზიდენტი და 1988 წელს შეერთებული შტატების 41-ე პრეზიდენტი.

Государственный министр выражает соболезнование американскому народу в связи со смертью 41-ого Президента Джордж Г. У. Буша и оставила памятную запись в книге соболезнований в посольстве США в Грузии.
«Я хочу выразить глубокую скорбь Соединенным Штатам Америки и американскому народу в связи с кончиной Президента Джордж Буша-старшего. Он был человеком, который служил своему народу с особым видением и смелостью. Президентство и руководство Джордж Буша-старшего имели большое значение как для его страны, так и для всего мира. Его роль в мировых исторических событиях, такие как распад Советского Союза, окончание фазы холодной войны и освобождение наций останется в истории».
Президент Джордж Г. У. Буш скончался в возрасте 94 лет. Он начал свою карьеру в качестве пилота военно-морского флота США во время Второй мировой войны, затем стал членом конгресса, послом в ООН, вице-президентом и в 1988 году стал 41-ым президентом США.