შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში საქართველოს სახელმწიფო მინისტრი ქეთევან ციხელაშვილი შვედეთის ელჩს საქართველოსა და სომხეთში ულრიკ თიდესტრომს შეხვდა.
შეხვედრაზე სახელმწიფო მინისტრმა საქართველოს მთავრობის სამშვიდობო ინიციატივა „ნაბიჯი უკეთესი მომავლისკენ“ მიმოიხილა. ისაუბრა იმპლემენტაციის პროცესზე. სტუმარს ინფორმაცია მიაწოდა მიმდინარე და ინიციატივის ფარგლებში დაგეგმილი ღონისძიებების თაობაზე. იმსჯელეს სამშვიდობო გეგმის განხორციელების გზებსა და პერსპექტივებზე.
შეხვედრის დასასრულს აღინიშნა ორმხრივი თანამშრომლობის გაგრძელებისა და გაღრმავების მნიშვნელობა. დაისახა სამომავლო გეგმები.

Государственный министр Грузии по вопросам примирения и гражданского равноправия Кетеван Цихелашвили встретилась с послом Швеции в Грузии и Армении Ульрик Тидестромом.
На встрече Государственный министр рассмотрела мирную инициативу Правительства Грузии «Шаг к лучшему будущему», обсудила процесс её реализации. Кетеван Цихелашвили проинформировала посла о текущих и запланированных мероприятиях в рамках инициативы.
На встрече обсудили пути и перспективы осуществления мирного плана. В конце встречи была отмечена важность продолжения и расширения двустороннего сотрудничества, были намечены будущие планы.