შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში საქართველოს სახელმწიფო მინისტრმა, ქეთევან ციხელაშვილმა, საქართველოს ყველა მოქალაქეს, ვინც 25 დეკემბერს მაცხოვრის შობას აღნიშნავს, დღესასწაული მიულოცა.
„დღეს, დანარჩენ მსოფლიოსთან ერთად, შობას საქართველოშიც ზეიმობენ. ვუერთდები მათ ზეიმს და ვულოცავ ამ ბრწყინვალე დღესასწაულს. ვისურვებდი რომ ეს დღე საყოველთაო სიყვარულის, მშვიდობისა და ბედნიერების მომტანი ყოფილიყოს.
„საქართველო რელიგიური მრავალფეროვნებისა და განსხვავებულისადმი პატივისცემის ქვეყანაა. აქ თითოეულ ადამიანი თავისუფალია საკუთარ აღმსარებლობაში და მათ აქვთ რწმენის გამოხატვის თავისუფლება. ეს ჩვენი ქვეყნის მონაპოვარი და სიმდიდრეა, რასაც ზრუნვა, მოფრთხილება და შენარჩუნება სჭირდება“, - განაცხადა ქეთევან ციხელაშვილმა.

Кетеван Цихелашвили поздравляет с Рождеством граждан Грузии, которые празднуют его 25 декабря
Государственный министр Грузии по вопросам примирения и гражданского равноправия Кетеван Цихелашвили поздравила с Рождеством всех граждан Грузии, которые празднуют его 25 декабря.
«Сегодня вместе с остальным миром Рождество празднуют и в Грузии. Я присоединяюсь к празднику и поздравляю Вас. Желаю, чтобы этот день принёс любовь, мир и счастье. Грузия является страной, где с уважением относятся к религиозному и этническому многообразию.
В Грузии каждый человек свободен в своем вероисповедании, и свободно может выражать свою веру. Это достижение и богатство нашей страны, которое нуждается в заботе, защите и сохранении», - заявила Кетеван Цихелашвили.