შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში საქართველოს სახელმწიფო მინისტრმა ქეთევან ციხელაშვილმა სომეხ თანამოქალაქეებს შობისა და ნათლისღების დღესასწაულები მიულოცა.
"ვულოცავ სომეხთა წმინდა სამოციქულო მართლმადიდებელი ეკლესიის მრევლს, ჩვენ სომეხ თანამოქალაქეებს ამ ბრწყინვალე დღესასწაულებს. თითოეული მათგანის ოჯახს ვუსურვებ სიმშვიდეს, დოვლათსა და ბედნიერებას. ეს დღე ჩვენი სამშობლოსათვის სიხარულის მომტანი ყოფილიყოს.
"ამაყი ვარ, რომ ვცხოვრობთ ქვეყანაში, სადაც თითოეული მოქალაქის სარწმუნოება, ტრადიციები და კულტურა დაცულია. გვეამაყება ჩვენი მრავალფეროვნება და მრავალკულტურულობა, ვინაიდან სწორედ ესაა ჩვენი სიმდიდრე, რასაც მოფრთხილება და ზრუნვა სჭირდება, რათა
თითოეული ჩვენი თანამოქალაქე, განურჩევლად ეთნიკური და რელიგიური კუთვნილებისა, თავს მომავალშიც გრძნობდეს თანასწორად და დაცულად. ჰქონდეს საკუთარი იდენტობის და აღმსარებლობის თავისუფლად გამოხატვის შესაძლებლობა. სახელმწიფო ამისათვის ძალისხმევას არ დაიშურებს",- განაცხადა ქეთევან ციხელაშვილმა.

Государственный министр Грузии по вопросам примирения и гражданского равноправия Кетеван Цихелашвили поздравила граждан - этнических армян - с праздниками Рождества и Крещения Господня.
«Поздравляю прихожан Армянской Апостольской Православной Святой Церкви, наших граждан-этнических армян с великими праздниками. Желаю каждой семье спокойствия, богатства и счастья. Пусть этот день принесёт радость нашей Родине. Я горжусь тем, что мы живем в стране, где вера, традиции и культура каждого гражданина защищены.
Мы гордимся нашим многообразием и мультикультурализмом поскольку именно это состовляет наше богатство, которое надо оберегать. Каждый наш гражданин, независимо от этнической и религиозной принадлежности должен чувствовать себя равноправным и защищённым. У всех должна быть возможность свободно выражать свою идентичность и вероисповедание. Государство делает и сделает все возможное для этого», - заявила Кетеван Цихелашвили.
6 января, Армянская Апостольская Православная Святая церковь отмечает Рождество и Крещение Господне.