შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში სახელმწიფო მინისტრმა ქეთევან ციხელაშვილმა გაეროს მუდმივი კოორდინატორთან და გაეროს განვითარების პროგრამის (UNDP) მუდმივ წარმომადგენელთან საქართველოში, ლუიზა ვინტონთან შეხვედრა გამართა.
შეხვედრაზე განხილვის ძირითადი საკითხი ოკუპირებულ ტერიტორიებზე არსებული სიტუაცია და იქ ადამიანის უფლებების კუთხით არსებული მძიმე ვითარება იყო. სახელმწიფო მინისტრმა დეტალურად მიმოიხილა ადამიანის უფლებების დარღვევის ფაქტები, ჰუმანიტარული და უსაფრთხოების კუთხით არსებული პრობლემები და გამოწვევები. მათ შორის გადაადგილების უფლების შეზღუდვის მხრივ გართულებული მდგომარეობა.
შეხვედრაზე სამომავლო გეგმებიც დაისახა. მხარეები თანამშრომლობის გაგრძელებასა და გაღრმავებაზეც შეთანხმდნენ.

The State Minister for Reconciliation and Civic Equality Ketevan Tsikhelashvili held a meeting with UN Resident Coordinator / UNDP Resident Representative in Georgia Louisa Vinton.
The main discussed issue at the meeting was the situation in the occupied territories, especially in terms of human rights violations. The State Minister also talked about humanitarian and security issues and challenges. Including the restrictions of the freedom of movement.
The future plans were also discussed at the meeting. The sides agreed on the continuation and deepening of cooperation.