შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში სახელმწიფო მინისტრ ქეთევან ციხელაშვილსა და ნიდერლანდების სამეფოს საგანგებო და სრულუფლებიან ელჩს საქართველოში, იოჰანეს დუმას შორის შეხვედრა გაიმართა.
სახელმწიფო მინისტრმა სტუმართან საქართველოს მთავრობის სამშვიდობო ინიციატივა „ნაბიჯი უკეთესი მომავლისკენ“ განიხილა. ინიციატივა ამჟამად იმპლემენტაციის პროცესშია. ქეთევან ციხელაშვილმა მისი მიმდინარეობა მიმოიხილა და ხაზი გაუსვა პარტნიორი ქვეყნების მხარდაჭერისა და ჩართულობის მნიშვნელობას ინიციატივის განხორციელების პროცესში. ისაუბრეს იმ კონკრეტულ სიკეთეებზე, რომელთაც „ნაბიჯი უკეთესი მომავლისკენ“ ოკუპირებულ ტერიტორიაზე მცხოვრებ ადამიანებს მოუტანს.
ელჩმა სახელმწიფო მინისტრს მხარდაჭერა გამოუცხადა და ნიდერლანდების სამეფოს პოზიცია საქართველოს სამშვიდობო პოლიტიკისადმი კიდევ ერთხელ დაადასტურა. მხარეები თანამშრომლობის გაგრძელებასა და გაღრმავებაზე შეთანხმდნენ.

Состоялась встреча между Государственным министром Грузии по вопросам примирения и гражданского равноправия Кетеван Цихелашвили и чрезвычайным и полномочным послом Королевства Нидерландов в Грузии Йоханнес Дума.
На встрече Государственный министр рассмотрела мирную инициативу Правительства Грузии «Шаг к лучшему будущему». В настоящее время инициатива находится в процессе реализации. Кетеван Цихелашвили обсудила процесс реализации инициативы и подчеркнула важность поддержки и вовлечения стран-партнеров в процессе реализации этой инициативы. На встрече говорили о конкретных преимуществах, которые принесёт инициатива «Шаг к лучшему будущему» населению, проживающему на оккупированных территориях.
Посол подтвердил поддержку Государственному министру и подтвердил позицию Королевства Нидерландов в отношении мирной политики Грузии. Стороны договорились о продолжении и углублении сотрудничества.