შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში სახელმწიფო მინისტრ ქეთევან ციხელაშვილსა და ნიდერლანდების სამეფოს საგანგებო და სრულუფლებიან ელჩს საქართველოში, იოჰანეს დუმას შორის შეხვედრა გაიმართა.
სახელმწიფო მინისტრმა სტუმართან საქართველოს მთავრობის სამშვიდობო ინიციატივა „ნაბიჯი უკეთესი მომავლისკენ“ განიხილა. ინიციატივა ამჟამად იმპლემენტაციის პროცესშია. ქეთევან ციხელაშვილმა მისი მიმდინარეობა მიმოიხილა და ხაზი გაუსვა პარტნიორი ქვეყნების მხარდაჭერისა და ჩართულობის მნიშვნელობას ინიციატივის განხორციელების პროცესში. ისაუბრეს იმ კონკრეტულ სიკეთეებზე, რომელთაც „ნაბიჯი უკეთესი მომავლისკენ“ ოკუპირებულ ტერიტორიაზე მცხოვრებ ადამიანებს მოუტანს.
ელჩმა სახელმწიფო მინისტრს მხარდაჭერა გამოუცხადა და ნიდერლანდების სამეფოს პოზიცია საქართველოს სამშვიდობო პოლიტიკისადმი კიდევ ერთხელ დაადასტურა. მხარეები თანამშრომლობის გაგრძელებასა და გაღრმავებაზე შეთანხმდნენ.

Ketevan Tsikhelashvili met with Ambassador of the Kingdom of the Netherlands
The meeting between State Minister for Reconciliation and Civic Equality Ketevan Tsikhelashvili and Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Kingdom of the Netherlands to Georgia Johannes Dumas was held.
The State Minister discussed with guest Georgian Government's peace initiative "A Step to a Better Future". The initiative is currently in the process of implementation. Ketevan Tsikhelashvili reviewed the process and highlighted the importance of support and engagement of partner countries in the implementation of the initiative. They also talked about the specific benefits that this initiative will bring people living in the occupied territories.
The Ambassador reiterated support to the State Minister and once again confirmed the position of the Kingdom of the Netherlands to Georgia's peacekeeping policy. The sides agreed on the continuation and deepening of cooperation.