შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში საქართველოს სახელმწიფო მინისტრის აპარატის ინიციატივით, შინაგან საქმეთა სამინისტროსთან, ტრეფიკინგის სახელმწიფო ფონდთან და იურიდიული დახმარების სამსახურთან თანამშრომლობით, ასევე ქარელის მუნიციპალიტეტის მხარდაჭერით, გამყოფი ხაზისპირა სოფელ ატოცში საჯარო სკოლაში საკონსულტაციო შეხვედრა გაიმართა.
შეხვედრაზე, რომელსაც სკოლის პედაგოგები, მოსწავლეები და მათი მშობლები ესწრებოდნენ, დამსწრე საზოგადოებამ ინფორმაცია გენდერული თანასწორობის საკითხებზე, ქალთა მიმართ და ოჯახში ძალადობის,რისკებისა და პრევენციის, ტრეფიკინგისა და მსხვერპლთათვის სახელმწიფო სერვისების შესახებ მიიღეს.
სახელმწიფო მინისტრის აპარატის, შინაგან საქმეთა სამინსიტროს ადამიანის უფლებათა დაცვის დეპარტამენტის, ტრეფიკინგის ფონდისა და იურიდიული დახმარების სამსახურის გორის ოფისის წარმომადგენლებმა დეტალურად ისაუბრეს ყველა იმ შესაძლებლობაზე, რომელთაც სახელმწიფო ძალადობით დაზარალებულ ადამიანებს სთავაზობს. შეხვედრის ბოლოს პრეზენტატორებმა კითხვებს უპასუხეს.
საკონსულტაციო შეხვედრა ქალებზე, მშვიდობასა და უსაფრთხოებაზე გაეროს უშიშროების საბჭოს რეზოლუციების განხორციელების 2018-2020 წლების საქართველოს ეროვნული სამოქმედო გეგმის ფარგლებში გაიმართა, რომელიც საქართველოს მთავრობამ 2018 წლის 10 აპრილს დაამტკიცა.

At the initiative of the Office of the State Minister of Georgia on Reconciliation and Civic Equality, the Ministry of Internal Affairs, State Fund for Trafficking and Legal Aid Service, also with the support of the Kareli municipality, a consultative meeting was held in the school of Atotsi.
At the meeting which was attended by the school teachers, pupils and their parents, the audience received information on gender equality issues, women and domestic violence, risks and prevention, trafficking and victims' public services.
Representatives of the Office of the State Minister, Human Rights Department of the Ministry of Internal Affairs, Trafficking Fund and Legal Aid Service Gori office in details talked about the possibilities offered to victims of violence. At the end of the meeting, the presenters answered the questions.
The consultative meeting on Women, Peace and Security was implemented within the framework of the National Action Plan of 2018-2020 of the UN Security Council resolutions adopted by the Government of Georgia on April 10, 2018.