ქეთევან ციხელაშვილი Rotary Club-ის წარმომადგენლებს შეხვდა
შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში სახელმწიფო მინისტრი ქეთევან ციხელაშვილი Rotary Club-ის წარმომადგენლებს  შეხვდა.
შეხვედრის მთავარი თემა გამყოფი ხაზების გასწვრივ მდებარე სოფლებში მცხოვრები, კონფლიქტით დაზარალებული მოსახლეობის მდგომარეობა იყო. ის პრობლემები და გამოწვევები, რომელთაც მათ განგრძობითი ოკუპაცია და ხელოვნური ბარიერები უქმნის.
სახელმწიფო მინისტრმა დეტალურად ისაუბრა მოსახლეობის საჭიროებებზე და მთავრობის სამშვიდობო პოლიტიკაზე, რომელიც კონფლიქტის მშვიდობიანად მოგვარებასთან ერთად, ოკუპირებულ ტერიტორიებსა და გამყოფი ხაზების მიმდებარედ მცხოვრები მოსახლეობის დახმარებასა და მათი პირობების გაუმჯობესებას გულისხმობს.
სტუმრებმა მხარდაჭერის სურვილი გამოთქვეს იმ პროექტებისადმი, რომლებიც აღნიშნულ სოფლებში საცხოვრებელი პირობების გაუმჯობესებისა და ინფრასტრუქტურის მოწესრიგებისკენაა მიმართული. დაისახა სამომავლო თანამშრომლობის გეგმები.

Госминистр по примирению и гражданскому равноправию Кетеван Цихелашвили встретилась с представителями Rotary Club
Основной темой встречи было положение населения, проживающего в селах вдоль разделительной линии. Кроме того, Госминистр рассказала о тех барьерах и проблемах, с которыми местные жители сталкиваются в условиях продолжающейся оккупациии и искусственных барьеров.
Цихелашвили подробно рассказала о потребностях населения и мирной политике правительства, которая наряду с мирным разрешением конфликта подразумевает помощь населению, проживающему на оккупированных территориях и вдоль разделительной линии, улучшение условий их жизни.
Гости выразили готовность поддержать проекты, направленные на улучшение условий жизни и инфраструктуры в этих селах. Стороны выразили готовность и в будущем продолжать сотрудничество.