ქეთევან ციხელაშვილი Rotary Club-ის წარმომადგენლებს შეხვდა
შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში სახელმწიფო მინისტრი ქეთევან ციხელაშვილი Rotary Club-ის წარმომადგენლებს  შეხვდა.
შეხვედრის მთავარი თემა გამყოფი ხაზების გასწვრივ მდებარე სოფლებში მცხოვრები, კონფლიქტით დაზარალებული მოსახლეობის მდგომარეობა იყო. ის პრობლემები და გამოწვევები, რომელთაც მათ განგრძობითი ოკუპაცია და ხელოვნური ბარიერები უქმნის.
სახელმწიფო მინისტრმა დეტალურად ისაუბრა მოსახლეობის საჭიროებებზე და მთავრობის სამშვიდობო პოლიტიკაზე, რომელიც კონფლიქტის მშვიდობიანად მოგვარებასთან ერთად, ოკუპირებულ ტერიტორიებსა და გამყოფი ხაზების მიმდებარედ მცხოვრები მოსახლეობის დახმარებასა და მათი პირობების გაუმჯობესებას გულისხმობს.
სტუმრებმა მხარდაჭერის სურვილი გამოთქვეს იმ პროექტებისადმი, რომლებიც აღნიშნულ სოფლებში საცხოვრებელი პირობების გაუმჯობესებისა და ინფრასტრუქტურის მოწესრიგებისკენაა მიმართული. დაისახა სამომავლო თანამშრომლობის გეგმები.

The State Minister for Reconciliation and Civic Equality Ketevan Tsikhelashvili met with the representatives of Rotary Club.
The main topic of the meeting was the situation of people living in the villages along the dividing lines. They discussed the problems and challenges that are brought by the continuous occupation and artificial barriers.
The State Minister in details spoke about the needs of the population and the Government's peace policy, which, together with the peaceful resolution of the conflict, implies the assistance of the population living in the occupied territories and the dividing lines and improving their conditions.
The guests expressed their willingness to support projects aimed at improvement of living conditions and infrastructure in these villages. Plans for future cooperation were set.