შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში საქართველოს სახელმწიფო მინისტრმა ქეთევან ციხელაშვილმა სომეხთა სამოციქულო მართლმადიდებელი წმინდა ეკლესიის მრევლს აღდგომის დღესასწაული მიულოცა და სურბ გევორქის საკათედრო ტაძარში საღმრთო ლიტურგიას დაესწრო.
"დღეს განსაკუთრებული დღეა - სომეხთა სამოციქულო ეკლესია, ისევე როგორც კათოლიკური ეკლესია, აღდგომას ზეიმობს, მართლმადიდებლური კი - ბზობის დღესასწაულს. მინდა ყველას მივულოცო ეს მართლაც ბრწყინვალე დღე. თითოეულ ოჯახს მინდა ვუსურვო გახარება და კეთილდღეობა. მშვიდობიან, გამთლიანებულ საქართველოში გვეცხოვროს.
„ჩვენთვის, თითოეული მოქალაქე, განურჩევლად ეთნიკური თუ  რელიგიური კუთვნილებისა, რა თქმა უნდა, თანასწორია. მთავარი ამოცანა ისაა, რომ ჩვენს საერთო ქვეყანაში, საერთო სამშობლოში, თითოეული ოჯახი ძალიან ძლიერი იყოს. მინდა კიდევ ერთხელ ყველას მივულოცო ეს დღესასწაული და დავადასტურო, რომ სახელწიფო ყველაფერს გააკეთებს, რათა გვქონდეს მეტი მრავალფეროვნება და დავიცვათ ის კულტურული სიმდიდრე, რაც ჩვენს ქვეყანას აქვს და რაც უნიკალურია. მეორეს მხრივ კი, მივაღწიოთ სამოქალაქო ინტეგრაციას, როცა თითოეული მოქალაქე მაქსიმალურად არის ჩართული ქვეყნის ცხოვრების ყველა სფეროში“, - განაცხადა ქეთევან ციხელაშვილმა.

The State Minister for Reconciliation and Civic Equality Ketevan Tsikhelashvili congratulated the parish of the Armenian Apostolic Orthodox Holy Church on Easter Day and attended Divine Liturgy at Surb Gevork's Cathedral.
"Today is a special day - the Apostolic Church of Armenia, as well as the Catholic Church, celebrates Easter. I want to congratulate everybody with this wonderful day, I wish each family to live in a happy, prosperous, peaceful, united Georgia.
"For us, every citizen, regardless of ethnic or religious affiliation, is equal. We want each family of our common country, our common homeland, be very strong. I would like once again to congratulate everyone on this holiday and confirm that the state will do everything to have more diversity and to protect the cultural wealth that our country has and what is unique. On the other hand, we will achieve civil integration when every citizen is involved in all aspects of the country's life", - said Ketevan Tsikhelashvili.