შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში სახელმწიფო მინისტრი ქეთევან ციხელაშვილი ევროპის, ევრაზიისა და ცენტრალური აზიისთვის აშშ-ის დახმარების კოორდინატორის მოადგილეს ჯეიმს მერზს შეხვდა.
შეხვედრაზე მოკლედ მიმოიხილეს ოკუპირებულ ტერიტორიებზე არსებული ვითარება. საუბრის ძირითადი თემა კი საქართველოს მთავრობის სამშვიდობო პოლიტიკა და ინიციატივა „ნაბიჯი უკეთესი მომავლისკენ“ იყო, რომელიც იმპლემენტაციის პროცესშია.
სახელმწიფო მინისტრმა სტუმარს დეტალურად გააცნო ინიციატივა, მისი არსი და მიზნები. მიმართულებები, რომელთაც იგი მოიცავს და შეღავათები, რომლითაც ოკუპირებულ ტერიტორიებსა და გამყოფი ხაზების გასწვრივ მცხოვრები მოსახლეობა ისარგებლებს. ხაზი გაესვა ამერიკის შეერთებული შტატების როლს სამშვიდობო ინიციატივის „ნაბიჯი უკეთესი მომავლისკენ“ განხორციელების საქმეში.
შეხვედრის ბოლოს ქეთევან ციხელაშვილმა სტუმარს ამერიკის შეერთებული შტატების, როგორც სტრატეგიული პარტნიორის მხრიდან, საქართველოს სუვერენიტეტისა და ტერიტორიული მთლიანობისადმი, ასევე სამშვიდობო პოლიტიკისადმი გამოხატული მხარდაჭერის გამო მადლობა გადაუხადა. მხარეები სამომავლოდ თანამშრომლობის გაღრმავებაზე შეთანხმდნენ.

The State Minister for Reconciliation and Civic Equality Ketevan Tsikhelashvili met with the U.S. State Department’s Europe, Eurasia and Central Asia Deputy Coordinator James Merz.
During the meeting participants briefly discussed the situation in the occupied territories. The main theme of the conversation was the Georgian Government's peace policy and initiative "A Step to a Better Future", which is in the process of implementation.
The State Minister provided the guest detailed information about this initiative, its essence and aims. Directions that it includes and benefits that it will bring to people living on the occupied territories and in the villages along the dividing lines. The role of the United States in implementing the peace initiative "A Step to a Better Future" was emphasized.
At the end of the meeting Ketevan Tsikhelashvili thanked the guest for the United States support for Georgia's sovereignty and territorial integrity, peacekeeping policies. The sides agreed on deepening cooperation in the future.