შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში საქართველოს სახელმწიფო მინისტრის აპარატმა ეთნიკური უმცირესობების წარმომადგენლები, მარნეულის მუნიციპალიტეტის სოფელ ცოფიდან დედაქალაქში კულტურულ-შემეცნებითი მიზნით ჩამოიყვანა.
სოფელ ცოფის საჯარო სკოლის მე-7, მე-8, მე-9 კლასელებისთვის (12 მოსწავლე, 3 პედაგოგი) ქ. თბილისში ერთდღიანი ექსკურსია მოეწყო, რომლის ფარგლებში მოსწავლეებმა დედაქალაქის ისტორიული უბნები დაათვალიერეს და სხვადასხვა სახის კულტურული აქტივობებით დაკავდნენ.
მოსწავლეებმა, ასევე პირადად სახელმწიფო მინისტრისგან მიიღეს ინფორმაცია სახელმწიფო მოწყობისა და სახელმწიფო სტრუქტურების საქმიანობის შესახებ

Аппарат государственного министра Грузии по вопросам примирения и гражданского равноправия организовал экскурсию в культурно-познавательных целях для представителей этнических меньшинств из села Цопи муниципалитета Марнеули.
Была организована однодневная экскурсия в Тбилиси для учеников 7-го, 8-го и 9-го классов (12 учеников, 3 педагога) школы села Цопи, в рамках которой ученики посетили исторические районы столицы и приняли участие в разных культурных мероприятиях.
Ученики также получили информацию от Государственного министра о деятельности государственных  структур и устройстве государства.