სამშვიდობო ინიციატივა ოკუპირებულ რეგიონებში მცხოვრები ადამიანებისთვის და ეთნიკური უმცირესობების ჩართულობა საზოგადოებრივი ცხოვრების სხვადასხვა სფეროში, ეს ის ძირითადი საკითხებია, რომელზეც სახელმწიფო მინისტრმა საერთაშორისო კრიზისის ჯგუფის წარმომადგენლებთან შეხვედრისას ისაუბრა.
საერთაშორისო ორგანიზაციის ევროპისა და ცენტრალური აზიის პროგრამის ხელმძღვანელი დეტალურად გაეცნო სამშვიდობო ინიციატივით "ნაბიჯი უკეთესი მომავლისკენ“ გათვალისწინებულ პროგრამებს.
ქეთევან ციხელაშვილმა საერთაშორისო კრიზისის ჯგუფის წარმომადგენლებს სამოქალაქო ინტეგრაციის კუთხით გადადგმულ ნაბიჯებზე და იმ პროგრესზე ისაუბრა რომელიც უწყებას ამ მიმართულებით აქვს მიღწეული

The peace initiative for the people living in the occupied regions and the involvement of ethnic minorities in different spheres of public life. These are the main issues discussed at the meeting of the State Minister for reconciliation and Civic Equality with the representatives of the International Crisis Group.
The Head of the European and Central Asia Program of the International Organization received a detailed information about the peace initiative "A Step to a Better Future".
Ketevan Tsikhelashvili talked with the representative of the International Crisis Group about the steps taken in the direction of civil integration and the progress that was achieved in these process.