სამშვიდობო ინიციატივა ოკუპირებულ რეგიონებში მცხოვრები ადამიანებისთვის და ეთნიკური უმცირესობების ჩართულობა საზოგადოებრივი ცხოვრების სხვადასხვა სფეროში, ეს ის ძირითადი საკითხებია, რომელზეც სახელმწიფო მინისტრმა საერთაშორისო კრიზისის ჯგუფის წარმომადგენლებთან შეხვედრისას ისაუბრა.
საერთაშორისო ორგანიზაციის ევროპისა და ცენტრალური აზიის პროგრამის ხელმძღვანელი დეტალურად გაეცნო სამშვიდობო ინიციატივით "ნაბიჯი უკეთესი მომავლისკენ“ გათვალისწინებულ პროგრამებს.
ქეთევან ციხელაშვილმა საერთაშორისო კრიზისის ჯგუფის წარმომადგენლებს სამოქალაქო ინტეგრაციის კუთხით გადადგმულ ნაბიჯებზე და იმ პროგრესზე ისაუბრა რომელიც უწყებას ამ მიმართულებით აქვს მიღწეული

Мирная инициатива населения, проживающего в оккупированных регионах и вовлечение представителей этнических меньшинств в разные сферы общественной жизни – это те основные вопросы, которые обсудила Государственный министр на встрече с представителями Международной кризисной группы.
Руководитель программ международной организации по вопросам Европы и Центральной Азии детально ознакомилась с программами, предусмотренными мирной инициативой «Шаг к лучшему будущему».
Кетеван Цихелашвили также ознакомила представителей Международной кризисной группы с шагами, которые предпринимаются в гражданской интеграции и прогрессе достигнутом Аппаратом в этом направлении.