შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში სახელმწიფო მინისტრი ქეთევან ციხელაშვილი საქართველოში მცხოვრებ ისლამის მრავალრიცხოვან მრევლს ისლამური სამყაროს ყველაზე ბრწყივნალე დღესასწაულს - "იდ-ალ ფიტრს", წმინდა რამაზანის თვის დამთავრებას ულოცავს.
„მინდა ისლამის მიმდევარ თითოეულ მოქალაქეს მივულოცო ეს ზეიმი - წმინდა რამაზანის თვის დასრულება და ვუთხრა, რომ ვუერთდები მათ სიხარულს. მშვიდობა, კეთილდღეობა და ბედნიერება მოეტანოს მას ჩვენი ოჯახებისა და მთლიანად ქვეყნისათვის.
„მუსლიმი საზოგადოება კიდევ უფრო მდიდარს ხდის ჩვენს მრავალფეროვან, მრავალკონფესიურ სამშობლოს, სადაც სხვადასხვა აღმსარებლობის მქონე ადამიანები ერთმანეთის მრწამსს მუდამ პატივს სცემდნენ და ერთმანეთის გვერდით მშვიდობიანად თანაცხოვრობდნენ. მჯერა, რომ ეს ყოველთვის ასე იქნება,“ - განაცხადა სახელმწიფო მინისტრმა.
“იდ-ალ-ფიტრი“, ანუ  რამაზან ბაირამი მუსლიმთა უდიდესი დღესასწაულია და იგი ერთთვიანი მარხვის დასრულებას მოასწავებს.გადმოცემის თანახმად, ალლაჰმა სწორედ ამ თვეში შთააგონა მუჰამედს შუამავლისა და მოციქულის მისია და ყურანის პირველი გამოცხადებაც მოევლინა სამყაროს.

The State Minister for Reconciliation and Civic Equality Ketevan Tsikhelashvili congratulates the numerous parishioners of Islam in Georgia with the most brilliant celebration of the Islamic world - "Eid al-Fitr", the end of Saint Ramazan.
"I want to congratulate every citizen of Islam who celebrate this day – the end of the holy month of Ramazan and tell them that I am happy to join them. Peace, prosperity and happiness for our families and the whole country.
"The Muslim community makes richer our diverse and multilateral homeland, where people with different religions always respect each other's beliefs and live peacefully together. I believe it will always be like this", - the State Minister said.
Eid al-Fitr, also called the "Festival of Breaking the Fast", is a religious holiday celebrated by Muslims worldwide that marks the end of Ramadan, the Islamic holy month of fasting. The holiday celebrates the conclusion of the 29 or 30 days of dawn-to-sunset fasting during the entire month of Ramadan.