შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში სახელმწიფო მინისტრი ქეთევან ციხელაშვილი საქართველოს ყველა მუსლიმ მოქალაქეს ყურბან-ბაირამის დიდ დღესასწაულს ულოცავს.
"მინდა თითოეულ მუსლიმს გულით და სულით მოგილოცოთ ეს შესანიშნავი დღესასწაული და გისურვოთ მშვიდობა, კეთილდღეობა, სიკეთე და ბარაქა როგორც თქვენს ოჯახებში, ისე მთლიანად საქართველოში. დაე ეს დღე წარმატებისა და წინსვლის საწინდარი იყოს.
"ისლამისათვის მრავალი ლამაზი და ღირსშესანიშნავი ტრადიცია და დღესასწაულია დამახასიათებელი და ნამდვილად საამაყოა, რომ საქართველოში არაერთი განსხვავებული აღმსარებლობის მქონე ადამიანი მშვიდად თანაცხოვრობს ერთმანეთის გვერდით. ეს ჩვენი მრავალსაუკუნოვანი ტრადიციაა, რომელსაც ზრუნვა და მოფრთხილება სჭირდება. საქართველოს ხელისუფლება ყველაფერს აკეთებს და მომავალშიც გააკეთებს ამის უზრუნველსაყოფად,"- განაცხადა სახელმწიფო მინისტრმა.

The State Minister of Georgia for Reconciliation and Civic Equality Ketevan Tsikhelashvili congratulates the Muslim citizens of Georgia on Kurban Bayram.
“I would like to sincerely congratulate each of you on this wonderful day and wish you peace, welfare and prosperity in your families and in the country as a whole. May this day be a precursor to success and advancement.
There are many beautiful and remarkable traditions and celebrations in Islam, and it is truly a proud thing that in Georgia many people of different faiths live peacefully together. This is our centuries-old tradition that needs care. The Government of Georgia is doing – and will do in the future - everything in order to ensure this", - said the State Minister.