ერგნეთში ინციდენტების პრევენციისა და მათზე რეაგირების მექანიზმის (IPRM) 95-ე შეხვედრა ჩაიშალა. მასზე განსახილველი 10 საკითხი იყო, თუმცა იმის გამო, რომ ოსურმა მხარემ შეხვედრა დასრულებამდე დატოვა, საკითხების უმეტესობის განხილვა ვერ მოხერხდა.
ცხინვალის დე-ფაქტო წარმომადგენლებმა ხაშურის მუნიციპალიტეტის სოფელ ჩორჩანაში განთავსებული ქართული პოლიციის საგუშაგოს გაუქმება მოითხოვეს, რაზეც საქართველოს ცენტრალური ხელისუფლების წარმომადგენლებმა ცალსახად დააფიქსირეს პოზიცია, რომ ხელისუფლების მიერ კონტროლირებად ტერიტორიაზე საგუშაგოს მოწყობაზე პროტესტი მიუღებელია.

The 95th meeting of the Incident Prevention and Response Mechanism (IPRM) in Ergneti was disrupted. There were 10 issues to be discussed, but due to the fact that the Ossetian side left the meeting until the end, most of the issues could not be discussed.
Tskhinvali de-facto representatives demanded Georgian police checkpoint located in the village of Chorchana in Khashuri municipality to be dismantled. The representatives of the central government of Georgia unequivocally stated that protesting against the checkpoint on the territory controlled by the authorities was unacceptable.