შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში საქართველოს სახელმწიფო მინისტრის აპარატის ინიციატივით, ტრეფიკინგის სახელმწიფო ფონდთან და შინაგან საქმეთა სამინისტროსთან თანამშრომლობით, გორის მუნიციპალიტეტის გამყოფი ხაზისპირა სოფელ კოშკაში (მერეთის თემი) საკონსულტაციო შეხვედრა გაიმართა.
შეხვედრაზე, რომელსაც ადგილობრივი მოსახლეობა დაესწრო, დამსწრე საზოგადოებას გენდერული თანასწორობის საკითხებზე, ქალთა მიმართ და ოჯახში ძალადობის, ტრეფიკინგისა და მსხვერპლთათვის სახელმწიფო სერვისების შესახებ მიაწოდეს ინფორმაცია.
სახელმწიფო მინისტრის აპარატის, შინაგან საქმეთა სამინსიტროს ადამიანის უფლებათა დაცვისა და გამოძიების ხარისხის მონიტორინგის დეპარტამენტისა და ტრეფიკინგის სახელმწიფო ფონდის წარმომადგენლებმა დეტალურად ისაუბრეს თითოეულ ზემოთჩამოთვლილ თემაზე და ასევე ყველა იმ შესაძლებლობაზე, რომელთაც სახელმწიფო ძალადობით დაზარალებულ ადამიანებს სთავაზობს.
შეხვედრის ბოლოს გაიმართა დისკუსია. მონაწილეებმა თითოეულ კითხვაზე ამომწურავი პასუხი მიიღეს.
საკონსულტაციო შეხვედრა გაიმართა ქალებზე, მშვიდობასა და უსაფრთხოებაზე გაეროს უშიშროების საბჭოს რეზოლუციების განხორციელების 2018-2020 წლების საქართველოს ეროვნული სამოქმედო გეგმის ფარგლებში, რომელიც საქართველოს მთავრობამ 2018 წლის 10 აპრილს დაამტკიცა

On the initiative of the Office of the State Minister of Georgia for Reconciliation and Civic Equality, in coordination with the State Fund for Human Trafficking and the Ministry of Internal Affairs, a consultative meeting was held in the village of Koshka in the Gori Municipality.
At the meeting the local population was provided with information on gender equality issues, state services for women and domestic violence, trafficking and victims.
Representatives of the Office of the State Minister, Ministry of Internal Affairs, Department of Human Rights and Quality Monitoring Department and State Fund of Trafficking talked in detail about each of the above issues and all the opportunities offered by the State to the affected persons.
A discussion was held at the end of the meeting. Participants received a comprehensive answer to each question.