შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში სახელმწიფო მინისტრი ქეთევან ციხელაშვილი ჟენევის საერთაშორისო მოლაპარაკებებში ამერიკის შეერთებული შტატების  წარმომადგენელს ენდრიუ შოფერს შეხვდა.
შეხვედრაზე, რომელსაც აშშ-ის ელჩის მოვალეობის შემსრულებელი ელიზაბეთ რუდიც ესწრებოდა, განხილვის მთავარი თემა ექიმ ვაჟა გაფრინდაშვილის უკანონო პატიმრობაში ყოფნა და მისი დაუყოვნებლივი გათავისუფლების აუცილებლობა იყო.
დიდი დრო დაეთმო ახალგორის მიმართულებით ე.წ. გამშვები პუნქტის ჩაკეტვით გამოწვეულ პრობლემებს. სახელმწიფო მინისტრმა დეტალურად ისაუბრა ახალგორსა და ზოგადად, ცხინვალის რეგიონში შექმნილი მწვავე ჰუმანიტარული კრიზისის შესახებ. მიმოიხილეს ადამიანის უფლებების დარღვევის ფაქტები.
შეხვედრაზე ჟენევის საერთაშორისო მოლაპარაკებების მომავალ რაუნდსაც შეეხნენ, რომელიც  10-11 დეკემბერს გაიმართება. განსაკუთრებული ყურადღება გამახვილდა მეორე სამუშაო ჯგუფში განსახილველ ჰუმანიტარულ საკითხებზე. ხაზგასმით აღინიშნა ჰუმანიტარული და პოლიტიკური თემების გამიჯვნის აუცილებლობა.
შეხვედრის ბოლოს მხარეებმა სამშვიდობო ინიციატივის „ნაბიჯი უკეთესი მომავლისკენ“ მიმდინარეობა განიხილეს.  სახელმწიფო მინისტრმა სტუმარს განხორციელებული სამუშაო და დაგეგმილი ნაბიჯები გააცნო.

KETEVAN TSIKHELASHVILI MET WITH THE US REPRESENTATIVE IN THE GENEVA INTERNATIONAL DISCUSSIONS
State Minister for Reconciliation and Civic Equality Ketevan Tsikhelashvili met with the US Representative in the Geneva International Discussions Andrew Schofer.
At the meeting, attended by the Acting US Ambassador Elizabeth Rudd, the main topic of discussion was the detention of Doctor Vazha Gaprindashvili and the necessity of his immediate release.
Much time was dedicated to the so-called Akhalgori direction and problems caused by the checkpoint closure. The State Minister spoke in detail about the humanitarian crisis in Akhalgori and Tskhinvali region in general. Human rights violations were also reviewed.
The meeting also touched upon the next round of the Geneva International Discussions, which will be held on December 10-11. Special attention was paid to the humanitarian issues discussed in the second working group. The need to differentiate between the humanitarian and political themes was emphasized.
At the end of the meeting the sides discussed the progress of the peace initiative "A Step to a Better Future". The State Minister briefed the guest on the implemented work and planned steps.