შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში სახელმწიფო მინისტრი ქეთევან ციხელაშვილი ჟენევის საერთაშორისო მოლაპარაკებებში ამერიკის შეერთებული შტატების  წარმომადგენელს ენდრიუ შოფერს შეხვდა.
შეხვედრაზე, რომელსაც აშშ-ის ელჩის მოვალეობის შემსრულებელი ელიზაბეთ რუდიც ესწრებოდა, განხილვის მთავარი თემა ექიმ ვაჟა გაფრინდაშვილის უკანონო პატიმრობაში ყოფნა და მისი დაუყოვნებლივი გათავისუფლების აუცილებლობა იყო.
დიდი დრო დაეთმო ახალგორის მიმართულებით ე.წ. გამშვები პუნქტის ჩაკეტვით გამოწვეულ პრობლემებს. სახელმწიფო მინისტრმა დეტალურად ისაუბრა ახალგორსა და ზოგადად, ცხინვალის რეგიონში შექმნილი მწვავე ჰუმანიტარული კრიზისის შესახებ. მიმოიხილეს ადამიანის უფლებების დარღვევის ფაქტები.
შეხვედრაზე ჟენევის საერთაშორისო მოლაპარაკებების მომავალ რაუნდსაც შეეხნენ, რომელიც  10-11 დეკემბერს გაიმართება. განსაკუთრებული ყურადღება გამახვილდა მეორე სამუშაო ჯგუფში განსახილველ ჰუმანიტარულ საკითხებზე. ხაზგასმით აღინიშნა ჰუმანიტარული და პოლიტიკური თემების გამიჯვნის აუცილებლობა.
შეხვედრის ბოლოს მხარეებმა სამშვიდობო ინიციატივის „ნაბიჯი უკეთესი მომავლისკენ“ მიმდინარეობა განიხილეს.  სახელმწიფო მინისტრმა სტუმარს განხორციელებული სამუშაო და დაგეგმილი ნაბიჯები გააცნო.

КЕТЕВАН ЦИХЕЛАШВИЛИ ВСТРЕТИЛАСЬ С ПРЕДСТАВИТЕЛЕМ США В ЖЕНЕВСКИХ МЕЖДУНАРОДНЫХ ДИСКУССИЯХ
Государственный министр Грузии по вопросам примирения и гражданского равноправия Кетеван Цихелашвили встретилась с представителем США в Женевских международных дискуссиях Эндрю Шофером. На встрече присутствовала и.о. посла США Элизабет Руд, основное внимание было уделено незаконному задержанию врача Важи Гаприндашвили и необходимости его немедленного освобождения.
Большое внимание было уделено проблемам, вызванным закрытием т.н. пропускного пункта в направлении Ахалгори. Государственный министр детально рассказала о созданном остром гуманитарном кризисе в Ахалгори и Цхинвальском регионе в целом. На встрече также рассмотрели факты нарушения прав человека, был затронут вопрос следующего раунда Женевских международных дискуссий, который состоится 10-11 декабря текущего года. Особое внимание было уделено гуманитарным вопросам, которые обсуждаютя во второй рабочей группе. Была подчеркнута необходимость разделения гуманитарных и политических тем. В завершение встречи стороны обсудили ход мирной инициативы «Шаг к лучшему будущему».