ქეთევან ციხელაშვილმა ვაჟა გაფრინდაშვილის ოჯახს უახლესი ინფორმაცია გააცნო
შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში სახელმწიფო მინისტრი ქეთევან ციხელაშვილი უკანონოდ დაავებული ექიმის, ვაჟა გაფრინდაშვილის ოჯახის წევრებს შეხვდა და მათ ჟენევის დისკუსიებიდან მიღებული პირველადი ინფორმაცია მიაწოდა.
ვაჟა გაფრინდაშვილის მეუღლესა და ქალიშვილებს ქეთევან ციხელაშვილმა ის სამუშაოც გააცნო, რომელსაც სახელმწიფოს თითოეული შესაბამისი უწყება ექიმის უპირობო გათავისუფლებისათვის 24 საათიან რეჟიმში ასრულებს.
„ვაჟა გაფრინდაშვილის ოჯახთან ბოლო განვითარებებზე, მათ შორის, ჟენევის დისკუსიებიდან მიღებულ პირველად ინფორმაციაზე ვისაუბრეთ.  ოჯახს მეც და სახელმწიფოს სხვა უწყებების წარმომადგენლებიც რეგულარულად ვეკონტაქტებით და მათთან ინფორმაციის გაცვლა გვაქვს, რადგან ეს ერთ-ერთი მთავარი საკითხია. ჟენევაში, ჩვენი დელეგაციისათვის, ვაჟა გაფრინდაშვილის უპირობო გათავისუფლება იყო ერთ-ერთი ყველაზე მთავარი თემა, რაზეც პარტნიორებთან ერთად ფოკუსირება მოახდინა. ასევე, რა თქმა უნდა, ახალგორის ე.წ. გადასასვლელის გახსნის საკითხი.
„ოჯახთან რეგულარული კომუნიკაცია ძალიან მნიშვნელოვანია. ისინი პირველ რიგში ელოდებიან ვაჟა გაფრინდაშვილის გათავისუფლებას, ისევე როგორც ჩვენი მთელი საზოგადოება და უკვე ჩვენ საერთაშორისო პარტნიორებიც, რადგან ეს საკითხი აბსოლუტურად ყველა დედაქალაქში,  ყველა დონეზე ცნობილია. ვფიქრობთ და იმედი გვაქვს, რომ ასეთი უპრეცედენტო ძალისხმევის მობილიზება შედეგს გამოიღებს“, - განაცხადა ქეთევან ციხელაშვილმა.

Государственный министр по вопросам примирения и гражданского равноправия Кетеван Цихелашвили встретилась с членами семьи Важи Гаприндашвили, незаконно задержанного врача, и предоставила им информацию с Женевских дискуссий.
Кетеван Цихелашвили также ознакомила жену и дочерей Важи Гаприндашвили с той работой, которая выполняется в 24 часовом режиме каждым соответствующим государственным органом для безоговорочного освобождения врача.
«Мы говорили о последних событиях с семьей Важи Гаприндашвили, в том числе об информации, полученной в ходе Женевских дискуссий. Я и другие правительственные учреждения регулярно связываемся с семьей и обмениваемся с ними информацией, так как это один из ключевых вопросов. В Женеве, для нашей делегации, безоговорочное освобождение Важи Гаприндашвили было одной из главных тем, на чем мы и сосредоточились с нашими партнерами. Также, конечно, это вопрос открытия так называемого перехода в Ахалгори.
Регулярная коммуникация с семьей очень важна. Они, в первую очередь, как и всё наше сообщество и международные партнеры, ждут освобождения Важи Гаприндашвили, поскольку этот вопрос хорошо известен во всех столицах на всех уровнях. Надеемся, что мобилизация таких беспрецедентных усилий даст результат»- заявила Кетеван Цихелашвили.