შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითებში სახელმწიფო მინისტრი ქეთევან ციხელაშვილი ევროკავშირის სადამკვირვებლო მისიის ხელმძღვანელს ერიკ ჰიგს შეხვდა, რომელიც საქართველოში საქმანობას ასრულებს.
გამოსამშიდობებელ შეხვედრაზე საუბარი ოკუპირებულ ტერიტორიებზე ამ ეტაპისათვის არსებულ სიტუაციას შეეხო. განსაკუთრებული ყურადღება დაეთმო ახალგორის რაიონში არსებულ მძიმე მდგომარეობასა და ჰუმანიტარულ კრიზისს, რომელიც ე.წ გადასასვლელი პუნქტის ჩაკეტვის შედეგადაა გამოწვეული.
მხარეებმა უკანონოდ დაკავებული ვაჟა გაფრინდაშვილის შესახებაც გაცვალეს ინფორმაცია. ხაზი გაესვა მისი უპირობოდ გათავისუფლების აუცილებლობას.
სახელმწიფო მინისტრმა, ერიმ ჰოგს გაწეული სამუშაოსა და ძალისხმევისათვის მადლობა გადაუხადა. აღინიშნა ევროკავშირის სადამკვირვებლო მისიის სამიანობის მაღალი მნიშვნელობა.

Государственный министр по вопросам примирения и гражданского равноправия Кетеван Цихелашвили встретилась с главой Миссии Наблюдателей ЕС Эриком Хигом, который завершает свою деятельность в Грузии.
На встрече обсуждалась текущая ситуация на оккупированных территориях. Особое внимание было уделено тяжелой ситуации в Ахалгорском районе и гуманитарному кризису, вызванному закрытием так называемого перехода.
Стороны также обменялись информацией о незаконно задержанном Важе Гаприндашвили. Была подчеркнута необходимость его безоговорочного освобождения.
Государственный министр поблагодарила Эрика Хога за проделанную работу и усилия. Была отмечена высокая важность работы Миссии Наблюдателей ЕС.