შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში სახელმწიფო მინისტრი ქეთევან ციხელაშვილი, ყველას, ვინც 25 დეკემბერს მაცხოვრის შობას აღნიშნავს, დღესასწაულს ულოცავს
25 დეკემბერი 2019
შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში სახელმწიფო მინისტრი ქეთევან ციხელაშვილი, ყველას, ვინც 25 დეკემბერს მაცხოვრის შობას აღნიშნავს, დღესასწაულს ულოცავს.
"გილოცავთ ამ დიდ დღესასწაულს. გისურვებთ მშვიდობას, კეთილდღეობას, ხვავსა და ბარაქას. ეს დღე ბედნიერების მომტანი ყოფილიყოს თქვენი ოჯახებისა და სრულიად საქართველოსათვის.
"ისტორიულად, საქართველოში, თითოეული ადამიანი საკუთარ აღმსარებლობაში თავისუფალი იყო. მათ ჰქონდათ და აქვთ რწმენის გამოხატვის თავისუფლება. ეს ჩვენი ქვეყნის ერთ-ერთ მთავარ მონაპოვრად მიმაჩნია და მას მუდმივი ზრუნვა და მოფრთხილება სჭირდება. ამისათვის საქართველოს ხელისუფლება ძალისხმევას არც მომავალში დაიშურებს“.

The State Minister for Reconciliation and Civic Equality Ketevan Tsikhelashvili congratulates everyone who celebrates Christmas on December 25
25 December 2019
“I would like to congratulate you on this great holiday. Wish you peace, prosperity and happiness. May this day bring happiness to your families and to the whole Georgia.
“Historically, in Georgia, each person was free in his or her religion. They had and have the freedom to express their faith. I consider this one of the main achievements of our country and it needs constant care. The Georgian authorities will spare no effort for this also in the future".