„ქართული სახელმწიფოს ხელისუფლების ყველა შესაბამისი სტრუქტურა ძალიან კოორდინირებულად მუშაობდა ერთი შედეგისათვის, ერთი მოთხოვნით, რაც უკანონო პატიმრობიდან მის უპირობო გათავისუფლებას უკავშირდებოდა”, - ეს განცხადება შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში სახელმწიფო მინისტრმა ქეთევან ციხელაშვილმა ექიმ ვაჟა გაფრინდაშვილის გათავისუფლებასთან დაკავშირებით გააკეთა.
მან პროცესში ჩართულ ყველა პირს მადლობა გადაუხადა და განაცხადა, რომ ექიმის გათავისუფლება გაწეული ძალისხმევის შედეგია.
„პირველ რიგში ვფიქრობ, რომ ყველასთვის ძალიან სასიხარულო ამბავია, რომ ბატონი ვაჟა გაფრინდაშვილი თავისუფალია. ამ პროცესში ჩართული იყო მთლიანად ხელისუფლება ძალიან ინტენსიურ რეჟიმში, ასევე საზოგადოება. ბატონი ვაჟა ვანახე, ის თავს ნორმალურად გრძნობს, კარგად არის. დამატებით მეტი დეტალი მოგვიანებით იქნება ცნობილი.
„ძალიან დიდი მადლობა უნდა გადავუხადოთ ყველა იმ ადამიანს, სახელმწიფოს, მეგობარს, ორგანიზაციას, რომელიც ამ პერიოდის განმავლობაში ჩართული გახლდათ იმაში, რომ ვაჟა გაფრინდაშვილია გათავისუფლება მიღწეულიყო. ქართული სახელმწიფოს ხელისუფლების ყველა შესაბამისი სტრუქტურა ძალიან კოორდინირებულად მუშაობდა ერთი შედეგისათვის, ერთი მოთხოვნით, რაც უკანონო პატიმრობიდან მის უპირობო გათავისუფლებას უკავშირდებოდა. ვფიქრობ, დღეს ეს მიღწეული შედეგი ყველასთვის მნიშვნელოვანია “, - განაცხადა ქეთევან ციხელაშვილმა.

«Все соответствующие структуры грузинского правительства работали очень согласованно для достижения одного результата - безоговорочного освобождения Гаприндашвили из заключения»- заявила государственный министр по вопросам примирения и гражданского равноправия Кетеван Цихелашвили в связи с освобождением Важи Гаприндашвили.
Она поблагодарила всех, кто участвовал в процессе, и сказала, что освобождение доктора было результатом предпринятых усилий.
«Прежде всего, я думаю, что для всех очень хорошая новость что Гаприндашвили на свободе. Все правительство было вовлечено в этот процесс, а также общество. Я встретилась с ним, он чувствует себя нормально. Более подробная информация будет известна позже.
Мы должны поблагодарить всех людей, государства, друзей, организации, которые были вовлечены в процесс освобождения Важи Гаприндашвили. Все соответствующие структуры грузинского правительства работали очень согласованно для достижения одного результата, связанного с его безоговорочным освобождением из заключения»-заявила Кетеван Цихелашвили.