შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში საქართველოს სახელმწიფო მინისტრი ქეთევან ციხელაშვილი სომეხთა სამოციქულო წმინდა მართლმადიდებელი ეკლესიის მრევლს მაცხოვრის შობისა და ნათლისღების ბრწყინვალე დღესასწაულებს ულოცავს.
„ძვირფასო თანამოქალაქეებო, გილოცავთ ამ ორ ბრწინვალე დღესასწაულს და გისურვებთ მშვიდობას, კეთილდღეობასა და სიხარულს. ამ დღეს ყოველივე კარგი მოეტანოს თქვენი ოჯახებისა და სრულიად საქართველოსათვის. ვისურვებდი 2020 წელი გამორჩეულად წარმატებული და თითოეული ჩვენგანისთვის უდიდესი ბედნიერების მომტანი ყოფილიყოს.
„ჩვენი მთავარი ამოცანა ის გახლავთ, რომ თითოეული მოქალაქე, განურჩევლად ეთნიკური თუ რელიგიური წარმომავლობისა, ჩვენ საერთო სამშობლოში იყოს თანასწორი, რეალიზებული და ქვეყნის ცხოვრებაში ჩართული. ესაა ის მთავარი პრინციპი, ტრადიცია, რაც ყველასთვის საამაყოა,“ - განაცხადა ქეთევან ციხელაშვილმა.
სომეხთა სამოციქულო წმინდა მართლმადიდებელი ეკლესია მაცხოვრის შობისა და ნათლისღების ბრწყინვალე დღესასწაულებს 6 იანვარს აღნიშნავს.

Государственный министр по вопросам примирения и гражданского равноправия Кетеван Цихелашвили поздравляет прихожан Святой Апостольской Православной Церкви Армении с праздниками Рождества и Богоявления.
«Дорогие сограждане, поздравляю вас с этими двумя великими праздниками и желаю вам мира, процветания и радости. Пусть этот день принесёт всё самое хорошее вашим семьям и Грузии в целом. Я хотела бы, чтобы 2020 год принёс счастье и был очень успешным.
Наша главная задача - обеспечить, чтобы каждый гражданин независимо от этнической или религиозной принадлежности, был равен, реализован и вовлечен в жизнь страны. Это тот основной принцип и традиция, которым гордятся все»- заявила Кетеван Цихелашвили.
Армянская Апостольская Святая Православная Церковь празднует праздники Рождество и Богоявление 6 января.