შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში საქართველოს სახელმწიფო მინისტრი ქეთევან ციხელაშვილი „სურბ გევორქის“ საკათედრო ტაძარში შობისა და ნათლისღების დღესასწაულებისადმი მიძღვნილ საღმრთო ლიტურგიას დაესწრო და მრევლს დღესასწაულები მიულოცა.
"მთელი ქრისტიანული სამყაროსთვის, შობის დღესასწაული გამორჩეულია, დიდი სიხარულის მომტანი და მინდა ჩვენს სომეხ თანამოქალაქეებს მივულოცო ეს ბრწყინვალე დღესასწაული, რომელიც ნათლისღებასთან ერთად აღინიშნება. თითოეულ მათგანს და მათ ოჯახებს ვუსურვებ, პირველ რიგში, მშვიდობას, რადგან ეს ყველაზე მაღალი ფასეულობაა, კეთილდღეობას, განვითარებას და რა თქმა უნდა, ოჯახების სიძლიერეს, რაც მთელი ჩვენი ქვეყნის სიძლიერეა.
"ამ უბანში, ამ ეზოში, აუცილებლად უნდა ვთქვა, რომ ჩვენი ქვეყნის ძალა, განვითარებისა და სტაბილურობის ძალა ჩვენი მრავალფეროვნებაა. ქვეყნის სიძლიერე თითოეული მოქალაქის სიძლიერეა. ჩვენთვის თანაბრად მნიშვნელოვანია ყველა მოქალაქე, განურჩევლად ეთნიკური თუ რელიგიური კუთვნილებისა და სახელმწიფო პოლიტიკის ამოცანა ის არის, რომ თითოეულს ჰქონდეს ქვეყნის ცხოვრების ყველა სფეროში ჩართვისა და რეალიზების მაქსიმალური შესაძლებლობა.
"რა თქმა უნდა, იმ ძალიან დიდ ტრადიციას, რომელიც ჩვენს ქვეყანას, ამ ქალაქს და საქართველოს თითოეულ კუთხეს მისი მრავალფეროვნებით გამოარჩევს, ვუფრთხილდებით და გავუფრთხილდებით, გვეამაყება და მომავალში ეს იქნება ჩვენი განვითარების მყარი საძირკველი და საფუძველი“, - განაცხადა ქეთევან ციხელაშვილმა.

Государственный министр по вопросам примирения и гражданского равноправия Кетеван Цихелашвили посетила литургию посвящённую Рождеству и Богоявлению в соборе Сурб Геворга в Тбилиси и поздравила прихожан с праздниками.
«Для всего христианского мира Рождество - особый день, время великой радости, и я хотела бы поздравить наших армянских соотечественников с этим блестящим праздником, который отмечается вместе с Богоявлением. Я желаю каждому из них и их семьям, прежде всего мира, потому что это высочайшая ценность, процветания, развития и, конечно же, прочности семей, что является основой всей нашей страны.
В этом районе, в этом дворе я должна сказать, что сила нашей страны, сила развития и стабильности - это наше разнообразие. Сила страны - это сила каждого гражданина. Каждый гражданин равно важен для нас, независимо от его этнической или религиозной принадлежности и задача государственной политики состоит в том, чтобы предоставить каждому возможность быть задействованным и реализованным во всех сферах жизни страны.
Конечно, своей великой традицией, которая отличает нашу страну, этот город и каждый уголок Грузии, своим разнообразием мы гордимся, дорожим и будем дорожить, и в будущем это станет прочной основой нашего развития»- заявила Кетеван Цихелашвили.