შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში სახელმწიფო მინისტრმა ქეთევან ციხელაშვილმა ჩეხეთის რესპუბლიკის საგანგებო და სრულუფლებიან ელჩთან საქართველოში, პეტერ მიკისკასთან შეხვედრა გამართა.
გაცნობითი ხასიათის შეხვედრაზე სახელმწიფო მინისტრმა ელჩთან აპარატის საქმიანობის შესახებ ისაუბრა და ინფორმაცია მიაწოდა საქართველოს ოკუპირებულ ტერიტორიებზე არსებული ვითარების შესახებ.
ქეთევან ციხელაშვილმა სტუმართან ახალგორის მიმართულებით ე.წ. გამშვები პუნქტის ჩაკეტვაზე გაამახვილა ყურადღება, რაც ახალგორის რაიონისა და მთლიანად ცხინვალის რეგიონის მოსახლეობას მეხუთე თვეა იზოლაციაში ამყოფებს.
გარდა ამისა, სახელმწიფო მინისტრმა პეტერ მიკისკას დეტალური ინფორმაცია მიაქოდა საქართველოს სამშვიდობო ინიციატივაზე „ნაბიჯი უკეთესი მომავლისკენ“ და მისი განხორციელების პროცესი გააცნო.

Государственный министр по вопросам примирения и гражданского равноправия Кетеван Цихелашвили встретилась с Чрезвычайным и Полномочным Послом Чешской Республики в Грузии Петром Микиской.
На встрече государственный министр ознакомила посла с деятельностью Аппарата и предоставила информацию о ситуации на оккупированных территориях Грузии.
Кетеван Цихелашвили обратила внимание на закрытие так называемого контрольно-пропускного пункта в направлении Ахалгори, что привело к изоляции населения Ахалгорского района и Цхинвальского региона в целом в течение пяти месяцев.
Государственный министр также предоставила Петру Микиске подробную информацию о мирной инициативе Грузии «Шаг к лучшему будущему» и процессе её реализации.