შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში სახელმწიფო მინისტრი ქეთევან ციხელაშვილი გერმანიის ფედერაციული რესპუბლიკის საგანგებო და სრულუფლებიან ელჩს ჰუბერტ კნირშს შეხვდა.
მხარეებმა ოკუპირებულ ტერიტორიებზე არსებული ვითარება მიმოიხილეს. სახელმწიფო მინისტრმა დიპლომატს ცხინვალის რეგიონსა და აფხაზეთში არსებულ ვითარებაზე მიაწოდა ინფორმაცია. განსაკუთრებული აქცენტი ე.წ. გადასასვლელი პუნქტის ჩაკეტვის გამო ახალგორის რაიონში შექმნილ ჰუმანიტარულ კრიზისსა და ბოლო პერიოდში სოხუმში განვითარებულ მოვლენებზე გაკეთდა.
ქეთევან ციხელაშვილმა ასევე ისაუბრა სამშვიდობო ინიციატივა „ნაბიჯი უკეთესი მომავლისკენ“ იმპლემენტაციის შესახებ და სტუმარს მიაწოდა ინფორმაცია ინიციატივის განხორციელების მიზნით საქართველოს მთავრობის მიერ გადადგმული და დაგეგმილი ნაბიჯების შესახებ.
შეხვედრის ბოლოს სახელმწიფო მინისტრმა ჰუბერტ კნირშს გერმანიის მხრიდან კონფლიქტის მშვიდობიანად მოგვარების საქმეში შეტანილი წვლილისათვის მადლობა გადაუხადა.

Ketevan Tsikhelashvili met with the Ambassador of the Federal Republic of Germany
The State Minister for Reconciliation and Civic Equality Ketevan Tsikhelashvili met with the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Federal Republic of Germany Hubert Knirsch.
The sides discussed the situation in the occupied territories. The State Minister briefed the diplomat on the situation in Tskhinvali region and Abkhazia. Special emphasis was on the closure of the so-called checkpoint, the humanitarian crisis in Akhalgori district and the recent developments in Sokhumi have been made.
Ketevan Tsikhelashvili also spoke about the implementation of the peace initiative “A Step to a Better Future” and informed the guest about the steps taken and planned by the Government of Georgia to implement the initiative.
At the end of the meeting, the State Minister thanked Hubert Knirsch for Germany’s contribution to the peaceful resolution of the conflict.