შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში სახელმწიფო მინისტრი ქეთევან ციხელაშვილი გერმანიის ფედერაციული რესპუბლიკის საგანგებო და სრულუფლებიან ელჩს ჰუბერტ კნირშს შეხვდა.
მხარეებმა ოკუპირებულ ტერიტორიებზე არსებული ვითარება მიმოიხილეს. სახელმწიფო მინისტრმა დიპლომატს ცხინვალის რეგიონსა და აფხაზეთში არსებულ ვითარებაზე მიაწოდა ინფორმაცია. განსაკუთრებული აქცენტი ე.წ. გადასასვლელი პუნქტის ჩაკეტვის გამო ახალგორის რაიონში შექმნილ ჰუმანიტარულ კრიზისსა და ბოლო პერიოდში სოხუმში განვითარებულ მოვლენებზე გაკეთდა.
ქეთევან ციხელაშვილმა ასევე ისაუბრა სამშვიდობო ინიციატივა „ნაბიჯი უკეთესი მომავლისკენ“ იმპლემენტაციის შესახებ და სტუმარს მიაწოდა ინფორმაცია ინიციატივის განხორციელების მიზნით საქართველოს მთავრობის მიერ გადადგმული და დაგეგმილი ნაბიჯების შესახებ.
შეხვედრის ბოლოს სახელმწიფო მინისტრმა ჰუბერტ კნირშს გერმანიის მხრიდან კონფლიქტის მშვიდობიანად მოგვარების საქმეში შეტანილი წვლილისათვის მადლობა გადაუხადა.

Государственный министр по вопросам примирения и гражданского равноправия Кетеван Цихелашвили встретилась с Чрезвычайным и Полномочным Послом Федеративной Республики Германии Хубертом Книршем.
Стороны обсудили ситуацию на оккупированных территориях. Государственный министр проинформировала дипломата о ситуации в Цхинвальском регионе и Абхазии. Особое внимание было уделено недавним событиям в Сухуми, закрытию так называемого контрольно-пропускного пункта в Ахалгорском районе и вызванному этим гуманитарному кризису.
Кетеван Цихелашвили также предоставила информацию об имплементации мирной инициативы правительства Грузии «Шаг к лучшему будущему» и проинформировала гостя о предпринятых и планируемых шагах для реализации этой инициативы.
В конце встречи Государственный министр поблагодарила Хуберта Книрша за вклад Германии в мирное разрешение конфликта.