შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში სახელმწიფო მინისტრი ქეთევან ციხელაშვილი უკრაინის საგანგებო და სრულუფლებიან ელჩს იგორ დოლგოვს შეხვდა.
მხარეებმა ოკუპირებულ ტერიტორიებზე არსებული ვითარება განიხილეს. სახელმწიფო მინისტრმა დიპლომატს ცხინვალის რეგიონსა და აფხაზეთში არსებულ ვითარებაზე მიაწოდა ინფორმაცია. აღინიშნა, რომ კონფლიქტების მიმართულებით, საქართველოს და უკრაინას საერთო გამოწვევები აქვთ.
მხარეებმა განიხილეს ორი ქვეყნის სამშვიდობო პოლიტიკა და კონფლიქტის მშვიდობიანი მოგვარების კუთხით გაწეული ძალისხევა.
შეხვედრის ბოლოს, მხარეებმა მზადყოფნა გამოთქვეს თანამშრომლობის გაღრმავებაზე ორმხრივ და მრავალმხრივ ფორმატებში.
სახელმწიფო მინისტრმა კიდევ ერთხელ გამოხატა სამძიმარი "უკრაინული ავიახაზების" თვითმფრინავის ჩამოგდების გამო, რომელსაც სხვადასხვა ქვეყნის 176 მოქალაქის სიცოცხლე შეეწირა.

Государственный министр Грузии по вопросам примирения и гражданского равноправия Кетеван Цихелашвили встретилась с Чрезвычайным и Полномочным Послом Украины Игорем Долговым.
Стороны обсудили ситуацию на оккупированных территориях. Государственный министр проинформировала дипломата о ситуации в Цхинвальском регионе и Абхазии. Было отмечено, что Грузия и Украина имеют общие вызовы в направлении конфликтов.
Стороны обсудили мирную политику обеих стран, а также те усилия, которые предпринимаются в направлении мирного урегулирования конфликтов.
В конце встречи стороны выразили готовность углублять сотрудничество в двустороннем и многостороннем форматах.
Государственный министр еще раз выразила соболезнования в связи с падением самолета «Украинские авиалинии», в результате которого погибли 176 граждан из разных стран.