შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში სახელმწიფო მინისტრი ქეთევან ციხელაშვილი უკრაინის საგანგებო და სრულუფლებიან ელჩს იგორ დოლგოვს შეხვდა.
მხარეებმა ოკუპირებულ ტერიტორიებზე არსებული ვითარება განიხილეს. სახელმწიფო მინისტრმა დიპლომატს ცხინვალის რეგიონსა და აფხაზეთში არსებულ ვითარებაზე მიაწოდა ინფორმაცია. აღინიშნა, რომ კონფლიქტების მიმართულებით, საქართველოს და უკრაინას საერთო გამოწვევები აქვთ.
მხარეებმა განიხილეს ორი ქვეყნის სამშვიდობო პოლიტიკა და კონფლიქტის მშვიდობიანი მოგვარების კუთხით გაწეული ძალისხევა.
შეხვედრის ბოლოს, მხარეებმა მზადყოფნა გამოთქვეს თანამშრომლობის გაღრმავებაზე ორმხრივ და მრავალმხრივ ფორმატებში.
სახელმწიფო მინისტრმა კიდევ ერთხელ გამოხატა სამძიმარი "უკრაინული ავიახაზების" თვითმფრინავის ჩამოგდების გამო, რომელსაც სხვადასხვა ქვეყნის 176 მოქალაქის სიცოცხლე შეეწირა.

The State Minister for Reconciliation and Civic Equality Ketevan Tsikhelashvili met with Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of Ukraine Igor Dolgov.
The sides discussed the situation in the occupied territories. The State Minister briefed the diplomat on the situation in Tskhinvali region and Abkhazia. It was noted that Georgia and Ukraine have common challenges in terms of conflicts.
The sides discussed the peace policy of the two countries and the efforts for peaceful resolution of the conflict.
At the end of the meeting, the parties expressed their readiness to deepen cooperation in bilateral and multilateral formats.
The State Minister once again expressed her condolences for the downing of the “Ukrainian Airlines” plane, which killed 176 citizens of different countries.