შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში სახელმწიფო მინისტრი ბრიუსელში სამუშაო ვიზიტს განაგრძობს. ქეთევან ციხელაშვილი საგარეო საქმეთა მინისტრის მოადგილესთან ვახტანგ მახარობლიშვილთან ერთად ნატოს გენერალური მდივნის მოადგილეს მირჩა ჯოანას შეხვდა.
ქეთევან ციხელაშვილის განცხადებით, ნატოს გენერალური მდივნის მოადგილესთან ორმხრივ შეხვედრაზე, ოკუპაციასა და ადგილზე არსებულ ვითარებასთან დაკავშირებული ყველა მწვავე საკითხი განიხილეს.
"ჩვენ გვქონდა ორმხრივი შეხვედრა ნატოს გენერალური მდივნის მოადგილესთან, ძალიან პროდუქტიული შეხვედრა, სადაც განვიხილეთ რა თქმა უნდა ოკუპაციასა და ადგილზე არსებულ ვითარებასთან დაკავშირებული ყველა მწვავე საკითხი. ასევე ნატო-საქართველოს თანამშრომლობის ძირითადი ასპექტები და ის დღის წერიგი, რომელიც ჩვენ 2020-ში გვაქვს, რაც კიდევ უფრო გაამყარებს ჩვენს პარტნიორობას“-განაცხადა მინისტრმა.

Государственный министр Грузии по вопросам примирения и гражданского равноправия продолжает свой рабочий визит в Брюсселе. Кетеван Цихелашвили вместе с заместителем министра иностранных дел Вахтангом Махароблишвили встретилась с заместителем генерального секретаря НАТО Мирчей Джоанной.
По словам Кетевана Цихелашвили, на двусторонней встрече с заместителем генерального секретаря НАТО были обсуждены вопросы, связанные с оккупацией и ситуацией на месте.
«У нас была двусторонняя, очень продуктивная встреча с заместителем генерального секретаря НАТО, на которой мы обсудили вопросы, связанные с оккупацией и ситуацией на оккупированных территориях. Также обсудили ключевые аспекты сотрудничества между НАТО и Грузией и повестку дня на 2020 год, что будет способствовать дальнейшему укреплению нашего партнерства»-заявила Кетеван Цихелашвили