სახელმწიფო მინისტრი სომხეთის უმაღლეს კომისარს დიასპორის საკითხებში ზარე სინანიანს შეხვდა
შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში სახელმწიფო მინისტრი სომხეთის უმაღლეს კომისარს დიასპორის საკითხებში ზარე სინანიანს შეხვდა.
ქეთევან ციხელაშვილმა ორმხრივ შეხვედრაზე საქართველოს მთავრობის სამოქალაქო ინტეგრაციის პოლიტიკასა და პრიორიტეტებზე ისაუბრა. ხაზი გაესვა იმ პროექტებსა და ღონისძიებებს, რომელიც ამ პოლიტიკის ფარგლებში ხორციელდება.
სახელმწიფო მინისტრმა აღნიშნა, რომ დადებითი ტენდენციები და პროგრესი გვაქვს ეთნიკური უმცირესობების საზოგადოებრივ სხვადასხვა სფეროში ჩართულობის კუთხით. შეხვედრაზე ხაზი გაესვა, რომ დღეს ჩვენ უკვე გვყავს ეთნიკური უმცირესობების წარმომადგენელი ახალგაზრდები, რომლებიც არამხოლოდ კარგად ფლობენ სახელმწიფო ენას, არამედ სხვადასხვა სფეროებში აქვთ მაღალი კომპეტენცია და მიღწევები.
ზარე სინანიანმა აღნიშნა, რომ საუკუნეების განმავლობაში საქართველოში ძალიან მეგობრულად ცხოვრობენ სხვადასხვა ეთნოსის წარმომადგენლები.
შეხვედრას ასევე ესწრებოდა სომხეთის რესპუბლიკის საგანგებო და სრულუფლებიანი ელჩი საქართველოში რუბენ სადოიანი.

The State Minister for Reconciliation and Civic Equality met with Armenia's High Commissioner for Diaspora Issues Zareh Sinanyan.
At the bilateral meeting, Ketevan Tsikhelashvili talked about the policy and priorities of the Government of Georgia on Civil Integration. The projects and measures under this policy were outlined.
The State Minister noted that we have positive trends and progress in engaging ethnic minorities in various public areas.
It was emphasized that today we already have young people of ethnic minorities who not only have a good command of the state language but also have high competences and achievements in various fields.
Zareh Sinanyan noted that representatives of different ethnicities have been living in Georgia for many centuries.
Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of Armenia to Georgia Ruben Sadoyan also attended the meeting.