სახელმწიფო მინისტრი სომხეთის უმაღლეს კომისარს დიასპორის საკითხებში ზარე სინანიანს შეხვდა
შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში სახელმწიფო მინისტრი სომხეთის უმაღლეს კომისარს დიასპორის საკითხებში ზარე სინანიანს შეხვდა.
ქეთევან ციხელაშვილმა ორმხრივ შეხვედრაზე საქართველოს მთავრობის სამოქალაქო ინტეგრაციის პოლიტიკასა და პრიორიტეტებზე ისაუბრა. ხაზი გაესვა იმ პროექტებსა და ღონისძიებებს, რომელიც ამ პოლიტიკის ფარგლებში ხორციელდება.
სახელმწიფო მინისტრმა აღნიშნა, რომ დადებითი ტენდენციები და პროგრესი გვაქვს ეთნიკური უმცირესობების საზოგადოებრივ სხვადასხვა სფეროში ჩართულობის კუთხით. შეხვედრაზე ხაზი გაესვა, რომ დღეს ჩვენ უკვე გვყავს ეთნიკური უმცირესობების წარმომადგენელი ახალგაზრდები, რომლებიც არამხოლოდ კარგად ფლობენ სახელმწიფო ენას, არამედ სხვადასხვა სფეროებში აქვთ მაღალი კომპეტენცია და მიღწევები.
ზარე სინანიანმა აღნიშნა, რომ საუკუნეების განმავლობაში საქართველოში ძალიან მეგობრულად ცხოვრობენ სხვადასხვა ეთნოსის წარმომადგენლები.
შეხვედრას ასევე ესწრებოდა სომხეთის რესპუბლიკის საგანგებო და სრულუფლებიანი ელჩი საქართველოში რუბენ სადოიანი.

Государственный министр Грузии по вопросам примирения и гражданского равноправия встретилась с Главным уполномоченным Армении по делам диаспоры Заре Синаняном.
На двусторонней встрече Кетеван Цихелашвили рассказала о приоритетах и политике правительства Грузии в сфере гражданской интеграции. Были отмечены те проекты и мероприятия, которые реализуются в рамках этой политики.
Государственный министр отметила, что достигнут значительный прогресс в привлечении этнических меньшинств в различные сферы общественной жизни. На встрече Государственный министр подчеркнула, что сегодня уже есть молодые люди, представители меньшинства, которые не только хорошо владеют государственным языком, но и обладают высокими знаниями в различных областях.
Заре Синанян отметил, что на протяжении многих веков представители разных национальностей проживают в Грузии очень дружелюбно.
Во встрече также принял участие Чрезвычайный и Полномочный Посол Республики Армения в Грузии Рубен Садоян.