სახელმწიფო მინისტრი გამყოფ ხაზთან მდებარე სოფელ ბერშუეთის საბავშვო ბაღს და კარალეთის N1 და N2 ბაღებს ესტუმრა
19 თებერვალი 2020
„პატარები არის ჩვენი მომავალი, მათ მშვიდობიან, განვითარებულ და გაერთიანებულ საქართველოში უნდა იცხოვრონ“-ამის შესახებ სახელმწიფო მინისტრმა ქეთევან ციხელაშვილმა განაცხადა.
შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში სახელმწიფო მინისტრი შიდა ქართლის გუბერნატორთან გიორგი ხოჯევანიშვილთან ერთად გამყოფ ხაზთან მდებარე სოფელ ბერშუეთის საბავშვო ბაღს და კარალეთის N1 და N2 ბაღებს ესტუმრა. ქეთევან ციხელაშვილმა საბავშვო ბაღებს მინისტრის აპარატისგან სიმბოლური საჩუქრები გადასცა.
„ყველაზე მეტად აქ ჭირდებათ ამ ადამიანებს მხარდაჭერა, რომ დამაგრდნენ საკუთარ მიწაზე, გაზარდონ ეს არაჩვეულებრივი ბავშვები და რა თქმა უნდა ჩვენ შევძლოთ მშვიდობიანი გზებით ჩვენი მთავარი გამოწვევის - აი ამ სოფლების დაშორიშორების და დაყოფის დასრულება, ჩვენი მოსახლეობის გაერთიანების გზით“- განაცხადა სახელმწიფო მინისტრმა.

“The little ones are our future, they should live in peaceful, developed and united Georgia”, - said the State Minister Ketevan Tsikhelashvili.
The State Minister for Reconciliation and Civic Equality, together with the Governor of Shida Kartli Giorgi Khojevanishvili, visited the kindergarten in the village of Bershueti and the kindergartens N1 and N2 in Karaleti. Ketevan Tsikhelashvili presented symbolic gifts to kindergartens.
“Most of these people need support in order to stay here and to raise these wonderful kids. And, of course, we should accomplish our main challenge in a peaceful way and bring to the end the separation and division of these villages by uniting our population”, -said the State Minister.