სახელმწიფო მინისტრი გამყოფ ხაზთან მდებარე სოფელ ბერშუეთის საბავშვო ბაღს და კარალეთის N1 და N2 ბაღებს ესტუმრა
19 თებერვალი 2020
„პატარები არის ჩვენი მომავალი, მათ მშვიდობიან, განვითარებულ და გაერთიანებულ საქართველოში უნდა იცხოვრონ“-ამის შესახებ სახელმწიფო მინისტრმა ქეთევან ციხელაშვილმა განაცხადა.
შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში სახელმწიფო მინისტრი შიდა ქართლის გუბერნატორთან გიორგი ხოჯევანიშვილთან ერთად გამყოფ ხაზთან მდებარე სოფელ ბერშუეთის საბავშვო ბაღს და კარალეთის N1 და N2 ბაღებს ესტუმრა. ქეთევან ციხელაშვილმა საბავშვო ბაღებს მინისტრის აპარატისგან სიმბოლური საჩუქრები გადასცა.
„ყველაზე მეტად აქ ჭირდებათ ამ ადამიანებს მხარდაჭერა, რომ დამაგრდნენ საკუთარ მიწაზე, გაზარდონ ეს არაჩვეულებრივი ბავშვები და რა თქმა უნდა ჩვენ შევძლოთ მშვიდობიანი გზებით ჩვენი მთავარი გამოწვევის - აი ამ სოფლების დაშორიშორების და დაყოფის დასრულება, ჩვენი მოსახლეობის გაერთიანების გზით“- განაცხადა სახელმწიფო მინისტრმა.

Государственный министр посетила детские сады в Бершуети и Каралети
«Дети - это наше будущее, они должны жить в мирной, развитой и объединенной Грузии », - об этом заявила государственный министр Кетеван Цихелашвили.
Вместе с губернатором Шида Картли Георгием Ходжеванишвили, она посетила детский сад в селе Бершуети и детские сады N1 и N2 в Каралети. Кетеван Цихелашвили передала детям символические подарки от Аппарата государственного министра.
«Прежде всего, эти люди нуждаются в поддержке, чтобы закрепиться на своей земле и воспитать этих замечательных детей, и, конечно, мы должны решить мирным путяем нашу главную проблему-завершить разобщение и раздел этих деревень путём объединения нашего населения»,-заявила государственный министр.