შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში სახელმწიფო მინისტრი ქეთევან ციხელაშვილი ნიდერლანდების სამეფოს საგანგებო და სრულუფლებიან ელჩს საქართველოში მააიკე ვან კოლდამს შეხვდა. შეხვედრა გაცნობითი ხასიათის იყო.
სახელმწიფო მინისტრმა სტუმარს ოკუპირებულ ტერიტორიებზე და გამყოფ ხაზებთან არსებულ მდგომარეობაზე, თავისუფალი გადაადგილების პრობლემაზე, ადამიანის ფუნდამენტური უფლებების დარღვევებსა და უკანონო დაკავებებზე მიაწოდა ინფორმაცია.
საუბარი აგრეთვე შეეხო საქართველოს სამშვიდობო პოლიტიკასა და ამ კუთხით გადადგმულ ნაბიჯებს. ხაზი გაესვა პარტნიორი ქვეყნების მხარდაჭერისა და ჩართულობის მნიშვნელობას საქართველოს მთავრობის ინიციატივის „ნაბიჯი უკეთესი მომავლისკენ“ განხორციელების პროცესში.
ქეთევან ციხელაშვილმა ელჩს ასევე მიაწოდა ინფორმაცია სამოქალაქო ინტეგრაციის ხელშეწყობის კუთხით სახელმწიფოს პოლიტიკაზე. სახელმწიფო მინისტრმა აღნიშნა, რომ დადებითი ტენდენციები და პროგრესი გვაქვს ეთნიკური უმცირესობების საზოგადოებრივ სხვადასხვა სფეროში ჩართულობის კუთხით.
სახელმწიფო მინისტრმა და ნიდერლანდების სამეფოს ელჩმა სამომავლო თანამშრომლობის პერსპექტივებიც განიხილეს. ხაზი გაესვა ორმხრივი ურთიერთობის მნიშვნელობას.

Государственный министр Грузии по вопросам примирения и гражданского равноправия Кетеван Цихелашвили встретилась с Чрезвычайным и Полномочным Послом Королевства Нидерландов в Грузии Майке Ван Колдомом. Встреча носила ознакомительный характер.
Государственный министр ознакомила гостя с ситуацией на оккупированных территориях и вдоль разделительных линии, с проблемой свободного передвижения, с незаконными арестами и нарушениями основных прав человека.
Разговор также коснулся мирной политики Грузии и шагов, предпринятых в этом направлении. Была подчеркнута важность поддержки и участия стран-партнеров в реализации мирной инициативы правительства Грузии «Шаг к лучшему будущему».
Кетеван Цихелашвили также проинформировала посла о государственной политике в сфере гражданской интеграции. Министр отметила положительные тенденции и прогресс в привлечении этнических меньшинств к различным сферам общественной жизни.
Цихелашвили и посол также обсудили перспективы сотрудничества. Была подчеркнута важность двусторонних отношений.