ქეთევან ციხელაშვილი სლოვაკეთის საგანგებო და სრულუფლებიანი ელჩს, პაველ ვიზდალს შეხვდა
შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში სახელმწიფო მინისტრი ქეთევან ციხელაშვილი სლოვაკეთის საგანგებო და სრულუფლებიან ელჩს, პაველ ვიზდალს შეხვდა.
გაცნობითი ხასიათის შეხვედრაზე მხარეებმა საქართველოს ოკუპირებულ ტერიტორიებზე არსებულ ვითარებაზე ისაუბრეს. მიმოიხილეს გამოწვევები, რომელთა წინაშეც ოკუპირებულ ტერიტორიებისა თუ გამყოფი ხაზების გასწვრივ მცხოვრები მოსახლეობა დგას.
ხაზი გაესვა რთულ ჰუმანიტარულ მდგომარეობას, რომელთან გამკლავებაც, მავთულხლართების ორივე მხარეს მცხოვრებ მოსახლეობას, ყოველდღიურად უწევს.
სახელმწიფო მინისტრმა სტუმარს ინფორმაცია მიაწოდა მთავრობის ახალ სამშვიდობო ინიციატივაზე „ნაბიჯი უკეთესი მომავლისკენ“. გააცნო ინიციატივის განხორციელების პროცესში გადადგმული ნაბიჯები. სლოვაკეთის ელჩმა კიდევ ერთხელ დაადასტურა სლოვაკეთის მთავრობის მხარდაჭერა საქართველოს ტერიტორიული მთლიანობის მიმართ.

Ketevan Tsikhelashvili met with Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of Slovakia Pavel Visdal
6 March 2020
The State Minister for Reconciliation and Civic Equality Ketevan Tsikhelashvili met with Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of Slovakia Pavel Visdal.
At the introductory meeting the sides discussed the situation in the occupied territories of Georgia, the challenges of the population living on the occupied territories or along the dividing lines.
They highlighted the difficult humanitarian situation faced by people living on both sides of the barbed wire daily.
The State Minister briefed the guest on the Government’s peace initiative “A Step to a Better Future”, introduced the steps taken during the implementation of the initiative. The Ambassador reiterated the Slovak Government’s support for Georgia’s territorial integrity.