ქეთევან ციხელაშვილი სლოვაკეთის საგანგებო და სრულუფლებიანი ელჩს, პაველ ვიზდალს შეხვდა
შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში სახელმწიფო მინისტრი ქეთევან ციხელაშვილი სლოვაკეთის საგანგებო და სრულუფლებიან ელჩს, პაველ ვიზდალს შეხვდა.
გაცნობითი ხასიათის შეხვედრაზე მხარეებმა საქართველოს ოკუპირებულ ტერიტორიებზე არსებულ ვითარებაზე ისაუბრეს. მიმოიხილეს გამოწვევები, რომელთა წინაშეც ოკუპირებულ ტერიტორიებისა თუ გამყოფი ხაზების გასწვრივ მცხოვრები მოსახლეობა დგას.
ხაზი გაესვა რთულ ჰუმანიტარულ მდგომარეობას, რომელთან გამკლავებაც, მავთულხლართების ორივე მხარეს მცხოვრებ მოსახლეობას, ყოველდღიურად უწევს.
სახელმწიფო მინისტრმა სტუმარს ინფორმაცია მიაწოდა მთავრობის ახალ სამშვიდობო ინიციატივაზე „ნაბიჯი უკეთესი მომავლისკენ“. გააცნო ინიციატივის განხორციელების პროცესში გადადგმული ნაბიჯები. სლოვაკეთის ელჩმა კიდევ ერთხელ დაადასტურა სლოვაკეთის მთავრობის მხარდაჭერა საქართველოს ტერიტორიული მთლიანობის მიმართ.

Государственный министр Грузии по вопросам примирения и гражданского равноправия Кетеван Цихелашвили встретилась с Чрезвычайным и Полномочным Послом Словакии Павлом Виздалом.
На ознакомительной встрече стороны обсудили ситуацию на оккупированных территориях Грузии. Они рассмотрели проблемы, стоящие перед населением, проживающим на оккупированных территориях и вдоль разделительных линий.
Была подчеркнута трудная гуманитарная ситуация, с которой людям приходится сталкиваться ежедневно по обе стороны колючей проволоки.
Министр проинформировала гостя о новой мирной инициативе правительства Грузии «Шаг к лучшему будущему». Предоставила информацию о шагах, предпринятых в ходе реализации инициативы. Посол ещё раз подтвердил поддержку правительством Словакии территориальной целостности Грузии.