შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში სახელმწიფო მინისტრი ქეთევან ციხელაშვილი მარნეულისა და ბოლნისის მუნიციპალიტეტების მოსახლეობას მიმართავს (Aşağıda azərbaycan dilində baxın)
23 მარტი 2020
შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში სახელმწიფო მინისტრი ქეთევან ციხელაშვილი მარნეულისა და ბოლნისის მუნიციპალიტეტების მოსახლეობას მიმართავს:
"ძვირფასო თანამოქალაქეებო, მარნეულისა და ბოლნისის მუნიციპალიტეტების მაცხოვრებლებო, მინდა მხარდაჭერა გამოვხატო თქვენს მიმართ და მოგმართოთ თხოვნით. გამოვიჩინოთ მაქსიმალური ყურადღება და შევასრულოთ კორონავირუსის პრევენციისა და თვითიზოლაციის პირობების შესახებ წარმოდგენილი რეკომენდაციები და მოთხოვნები, ასევე დავიცვათ კარანტინის ფარგლებში დაწესებული შეზღუდვები, რისი შესრულებაც არის თითოეული ჩვენგანის ვალდებულება ჩვენი ოჯახებისა და ახლობლების, საზოგადოებისა და ქვეყნის წინაშე. ჩვენ ერთად ვართ ამ ძალისხმევაში და მჯერა, რომ ჩვენი მაღალი მოქალაქეობრივიპასუხისმგებლობით, თანადგომით და ურთიერთდახმარებით გადავლახავთ ამ გამოწვევას.
რეკომენდაციების შესახებ სრული ინფორმაცია ხელმისაწვდომია მთავრობის მიერ სპეციალურად შექმნილ ვებ-გვერდის www.stopCoV.ge სახელმწიფო მინისტრის აპარატის ვებ-გვერდის www.smr.gov.ge და სოციალური ქსელების მეშვეობით, ამოქმედებულია 112-ის საინფორმაციო სამსახურის ცხელი ხაზი, ასევე, კვლავ მოგაწვდით ბეჭდურ საინფორმაციო მასალებს.

Госминистр Грузии по вопросам примирения и гражданского равноправия Кетеван Цихелашвили обратилась к населению Марнеули и Болниси
23 March 2020
Государственный министр Грузии по вопросам примирения и гражданского равноправия Кетеван Цихелашвили обратилась к населению Марнеули и Болниси:
«Уважаемые жители муниципалитетов Марнеули и Болниси! Хочу выразить вам поддержку и обратиться с просьбой. Будьте максимально бдительны, следуйте рекомендациям и требованиям по профилактике от заболевания коронавирусова, а также соблюдайте условия самоизоляции, карантинные ограничения. Это является обязательством каждого из нас перед своими семьями и близкими, перед обществом и перед страной. Я верю, что с нашей высокой гражданской ответственностью, поддержкой и взаимной помощью мы преодолеем эту проблему.
Полная информация о рекомендациях доступна на специально созданном правительством веб-сайте www.stopCoV.ge, веб-сайте Аппарата госминистра www.smr.gov.ge и в социальных сетях. Также задействована горячая линия службы 112.