სახელმწიფო მინისტრი ქეთევან ციხელაშვილი საქართველოში მცხოვრებ ასირიელებს
შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში საქართველოს სახელმწიფო მინისტრი ქეთევან ციხელაშვილი საქართველოში მცხოვრებ ყველა ასირიელ მოქალაქეს ხაბ-ნისანის დღესასწაულს ულოცავს:
„გულითადად გილოცავთ გაზაფხულის ამ ლამაზ დღესასწაულს. გისურვებთ, რომ ეს დღე თითოეული თქვენგანისთვის და ჩვენი ქვეყნისთვის ყოფილიყოს მშვიდობისა და ბედნიერების მომტანი. ჩვენი ვალია გავუფრთხილდეთ ჩვენი ქვეყნის ეთნიკურ, რელიგიურ და კულტურულ მრავალფეროვნებას, სწორედ ეს მრავალფეროვნება გვაძლიერებს და გვაერთიანებს. დღეს იმ რთული ვითარების ფონზე, რომელსაც კორონავირუსის გავრცელების საფრთხე ქმნის მსოფლიოში, თითოეულს გისურვებთ ჯანმრთელობას და მჯერა, რომ ამ გამოწვევას ერთობლივი ძალისხმევით და სოლიდარობით აუცილებლად დავძლევთ. დაე, ამ დღეს მშვიდობა და სიხარული მოეტანოს ყველასთვის, ჩვენი სამშობლოსათვის“.
ხაბ-ნისანი ასირიელთა ახალი წლის დადგომის მაუწყებელი ეროვნული დღესასწაულია, რომელსაც 1 აპრილს აღნიშნავენ.

Государственный министр Грузии по вопросам примирения и гражданского равноправия Кетеван Цихелашвили поздравляет проживающих в Грузии ассирийцев с праздником Хаб-Нисан:
«Сердечно поздравляю вас с этим прекрасным весенним праздником. Пусть этот праздник принесёт мир и счастья каждому из вас и нашей стране. Наш долг - сохранить этническое, религиозное и культурное разнообразие нашей страны. Именно это разнообразие укрепляет и объединяет нас. Сегодня, в свете сложных обстоятельств, связанных с распространением коронавируса во всем мире, я желаю всем крепкого здоровья и верю, что мы, совместными усилиями и солидарностью обязательно справимся с этой проблемой. Пусть этот день принесет мир, доброту и радость всем нам и нашей родине».
Хаб-Нисан – ассирийский национальный праздник, символизирующий начало Нового года, который отмечаются 1 апреля.