კარანტინის წესებისა და საგანგებო მდგომარეობასთან დაკავშირებული რეკომენდაციების შესახებ საინფორმაციო მასალა აზერბაიჯანულ და სომხურ ენებზე სახელმწიფო მინისტრის მოადგილემ ლია გიგაურმა ქვემო ქართლის რწმუნებულის ადმინისტრაციაში შოთა რეხვიაშვილს გადასცა. 100 000 ფლაერი და პოსტერი ეთნიკური უმცირესობებისთვის ქვემო ქართლის ყველა მუნიციპალიტეტში, მათ შორის მარნეულსა და ბოლნისში დარიგდება.
წესებისა და რეკომენდაციების შესახებ ინფორმაციის გავრცელება, ადგილობრივი თვითმმართველობების დახმარებით აქტიურად მიმდინარეობს არა მხოლოდ ქვემო ქართლის, არამედ კახეთისა და სამცხე-ჯავახეთის ეთნიკური უმცირესობებით დასახლებულ ყველა მუნიციპალიტეტში. ორივე ენაზე საინფორმაციო მასალები უკვე დარიგდა ლაგოდეხის, თელავის, საგარეჯოს, მარნეულის, ბოლნისის, რუსთავის, გარდაბანის, თეთრიწყაროს, წალკას, დმანისის, ახალციხის, ახალქალაქის, ნინოწმინდის, ასპინძის, ადიგენის და ბორჯომის მუნიციპალიტეტებში.
ამ ეტაპისთვის, სულ დაბეჭდილი და დარიგებულია 250 000-მდე ფლაერი და პოსტერი სომხურ და აზერბაიჯანულ ენებზე. საინფორმაციო მასალები საქართველოს გაეროს ასოციაციის და ამერიკის შეერთებული შტატების განვითარების სააგენტოს მხარდაჭერით დაიბეჭდა.

У здания администрации губернатора Квемо Картли заместитель госминистра Лия Гигаури передала Шоте Рехвиашвили информационные материалы о правилах карантина и рекомендациях, связанных с чрезвычайным положением, на азербайджанском и армянском языках. 100 000 листовок и плакатов будут распространены среди этнических меньшинств во всех муниципалитетах Квемо Картли, включая Марнеули и Болниси.
Распространение этой информации посредством местных властей активно происходит не только в Квемо Картли, но и во всех местах проживания этнических меньшинств в Кахети и Самцхе-Джавахети. Информационные материалы на обоих языках уже раздали в Лагодехи, Телави, Сагареджо, Марнеули, Болниси, Рустави, Гардабани, Тетрицкаро, Цалка, Дманиси, Ахалцихе, Ахалкалаки, Ниноцминда, Аспиндза, Адигени и Боржоми.
На данном этапе напечатано и распространено более 250 000 листовок и плакатов на армянском и азербайджанском языках. Информационные материалы были изданы при поддержке Ассоциации ООН Грузии и Агентства США по международному развитию (USAID).