სახელმწიფო მინისტრის აპარატის ვებ-გვერდზე SMR.GOV.GE სპეციალური სვეტი/განყოფილება COVID-19 შეიქმნა
ვებ-გვერდზე სპეციალურად შექმნილ COVID-19-ის განყოფილებაში კორონავირუსთან დაკავშირებული ინფორმაცია, შეზღუდვები, წესები, და რეკომენდაციები ხელმისაწვდომია ქართულ, აფხაზურ, ოსურ, აზერბაიჯანულ და სომხურ ენებზე.
ოკუპირებულ ტერიტორიებზე მცხოვრებთათვის და ეთნიკური უმცირესობებისთვის, რომლებიც არ ფლობენ სახელმწიფო ენას, კორონავირუსთან დაკავშირებული ინფორმაციები ასევე აპარატის სოციალური ქსელის ოფიციალური გვერდის საშუალებითაც ვრცელდება.
კარანტინის წესებისა და საგანგებო მდგომარეობასთან დაკავშირებული რეკომენდაციების შესახებ საინფორმაციო მასალების გავრცელება ხდება როგორც ონლაინ რეჟიმში, ასევე სომხურ და აზერბაიჯანულ ენებზე 320 000 ნაბეჭდი მასალა (ფლაერი, პოსტერი) უკვე დარიგდა ეთნიკური უმცირესობებით დასახლებულ რეგიონებში: ლაგოდეხის, თელავის, საგარეჯოს, მარნეულის, ბოლნისის, რუსთავის, გარდაბანის, თეთრიწყაროს, წალკის, დმანისის, ახალციხის, ახალქალაქის, ნინოწმინდის, ასპინძის და ბორჯომის მუნიციპალიტეტებში.
ამოქმედებულია საქართველოს მთავრობის მიერ შექმნილი ვებ-გვერდის StopCoV.ge-ს აზერბაიჯანულენოვანი ვერსია და რამდენიმე დღეში საიტი ამოქმედდება სომხურ ენაზეც. ასევე, საქართველოს მთავრობის ინიციატივით, შექმნილია 144 - ცხელი ხაზი, რომელიც სრულ კოორდინაციას უწევს ჩვენს მოქალაქეებს ნებისმიერ საკითხთან დაკავშირებით, რაც საგანგებო მდგომარეობას ეხება.

Информация, ограничения, правила и рекомендации относительно Коронавируса доступны в специально разработанном разделе COVID-19 на грузинском, абхазском, осетинском, азербайджанском и армянском языках.
Для людей, проживающих на оккупированных территориях и этнических меньшинств, которые не говорят на государственном языке, информация о Коронавирусе также доступна на официальном сайте Аппарата.
Информационные материалы о правилах карантина и рекомендациях, связанных с чрезвычайным положением распространяется как онлайн, так и в виде листовок и плакатов на азербайджанском и армянском языках. 320 000 печатных материалов уже были распространены в регионах, населенных этническими меньшинствами: Лагодехи, Телави, Сагареджо, Марнеули, Болниси, Рустави, Гардабани, Тетрицкаро, Цалка, Дманиси, Ахалцихе, Ахалкалаки, Ниноцминда, Аспиндза и Боржоми.
Правительством Грузии уже создана азербайджано-язычная версия веб-сайта www.StopCoV.ge, а через несколько дней также будет создана и армяно-язычная версия. Кроме этого, по инициативе правительства Грузии была создана горячая линия 144, которая предоставляет нашим гражданам полную информацию по любым вопросам, связанным с чрезвычайным положением.