კარანტინის წესებისა და საგანგებო მდგომარეობასთან დაკავშირებული რეკომენდაციების შესახებ საინფორმაციო კამპანია გრძელდება
5 აპრილი 2020
დღეს, ქალაქ ახალციხეში არსებულ საკონტროლო გამშვებ პუნქტებზე, ქართულ და სომხურ ენებზე მომზადებული საინფორმაციო ფლაერები დარიგდა, რომელიც შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში სახელმწიფო მინისტრის აპარატის ინიციატივით მომზადდა.
შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის სახელმწიფო აპარატის სამოქალაქო თანასწორობის დეპარტამენტის უფროსის თინა ღოღელიანის განმარტებით,100 000 ფლაერი ეთნიკური უმცირესობებისთვის სამცხე-ჯავახეთის ყველა მუნიციპალიტეტში დარიგდება.
საინფორმაციო მასალის დარიგებაში, შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის სახელმწიფო აპარატის წარმომადგენლებთან ერთად, მონაწილეობა მიიღეს სამცხე-ჯავახეთის მხარეში სახელმწიფო რწმუნებულმა ბესიკ ამირანაშვილმა, მაჟორიტარმა დეპუტატმა გიორგი კოპაძემ, ახალციხის მუნიციპალიტეტის მერმა ზაზა მელიქიძემ, საკრებულოს თავმჯდომარემ გელა ნოზაძემ, სამხარეო ადმინისტრაციისა და ადგილობრივი თვითმმართველობის სხვა წარმომადგენლებმა.
კორონავირუსთან დაკავშირებული. ინფორმაციის, შეზღუდვების, წესებისა და რეკომენდაციების შესახებ მომზადებული საინფორმაციო მასალის გავრცელება, ადგილობრივი თვითმმართველობის წარმომადგენლების დახმარებით აქტიურად გრძელდება. სომხურ და აზერბაიჯანულ ენებზე 320 000 ნაბეჭდი მასალა (ფლაერი, პოსტერი) უკვე დარიგდა ეთნიკური უმცირესობებით დასახლებულ რეგიონებში: ლაგოდეხის, თელავის, საგარეჯოს, მარნეულის, ბოლნისის, რუსთავის, გარდაბანის, თეთრიწყაროს, წალკის, დმანისის, ახალციხის, ახალქალაქის, ნინოწმინდის, ასპინძის და ბორჯომის მუნიციპალიტეტებში.
საინფორმაციო მასალები საქართველოში გაეროს ასოციაციისა და ამერიკის შეერთებული შტატების საერთაშორისო განვითარების სააგენტოს მხარდაჭერით დაიბეჭდა.

Сегодня на контрольно-пропускных пунктах в Ахалцихе были распространены информационные листовки на грузинском и армянском языках, напечатанные по инициативе Аппарата Государственного министра Грузии по вопросам примирения и гражданского равноправия.
По словам Тины Гогелиани, главы департамента гражданского равноправия Аппарата госминистра, 100 000 листовок для этнических меньшинств будут распространены во всех муниципалитетах Самцхе-Джавахети.
В распространении информационных материалов, вместе с представителями Аппарата госминистра, приняли участие губернатор Самцхе-Джавахети Бесик Амиранашвили, мажоритарный депутат Георгий Копадзе, мэр Ахалцихского муниципалитета Заза Меликидзе, председатель Сакребуло Гела Нозадзе и представители областной администрации и местного самоуправления.
320 000 информационных материалов (листовок, плакатов) на армянском и азербайджанском языках уже распространили в Лагодехи, Телави, Сагареджо, Марнеули, Болниси, Рустави, Гардабани, Тетрицкаро, Цалка, Дманиси, Ахалцихе, Ахалкалаки, Ниноцминда, Аспиндза, Адигени и Боржоми.
Информационные материалы были изданы при поддержке Ассоциации ООН Грузии и Агентства США по международному развитию (USAID).