შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში სახელმწიფო მინისტრი ქეთევან ციხელაშვილი საქართველოში მცხოვრებ ბოშებს ბოშათა საერთაშორისო დღეს ულოცავს:
„ჩვენს ბოშა თანამოქალაქეებს ვულოცავ ბოშათა საერთაშორისო დღეს. მინდა ვუსურვო მათ ბედნიერება, მშვიდობა და კეთილდღეობა. ბოშებს უნიკალური კულტურა და ტრადიციები აქვთ, რაც ჩვენს მრავალფეროვან და მრავალკულტურულ ქვეყანას კიდევ უფრო მდიდარს ხდის.
ამ სიმდიდრეს შენარჩუნება, დაცვა და განვითარება სჭირდება, რაც ჩვენთვის ერთ-ერთი პრიორიტეტული ამოცანაა. თითოეულ თქვენგანს გისურვებთ ჯანმრთელობას და მჯერა, რომ გამოწვევას, რომელსაც COVID-19-ის გავრცელება წარმოადგენს, ჩვენ ერთობლივი ძალისხმევით გადავლახავთ." - განაცხადა ქეთევან ციხელაშვილმა.

The State Minister for Reconciliation and Civic Equality Ketevan Tsikhelashvili congratulates Roma citizens of Georgia on the International Roma Day.
”I want to congratulate our Roma citizens on this day and wish them happiness, peace and prosperity. Wish peace, happiness and prosperity in your families and our common homeland. We all know that the Roma is unique people with unique culture and traditions that make our diverse and multicultural country even richer.
This wealth needs maintenance, protection and development, which is one of the priorities for us. I wish each of you health and I believe that with joint efforts we will overcome such challenge as COVID-19”, - said Ketevan Tsikhelashvili.