შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში სახელმწიფო მინისტრი ქეთევან ციხელაშვილი საქართველოში მცხოვრებ ბოშებს ბოშათა საერთაშორისო დღეს ულოცავს:
„ჩვენს ბოშა თანამოქალაქეებს ვულოცავ ბოშათა საერთაშორისო დღეს. მინდა ვუსურვო მათ ბედნიერება, მშვიდობა და კეთილდღეობა. ბოშებს უნიკალური კულტურა და ტრადიციები აქვთ, რაც ჩვენს მრავალფეროვან და მრავალკულტურულ ქვეყანას კიდევ უფრო მდიდარს ხდის.
ამ სიმდიდრეს შენარჩუნება, დაცვა და განვითარება სჭირდება, რაც ჩვენთვის ერთ-ერთი პრიორიტეტული ამოცანაა. თითოეულ თქვენგანს გისურვებთ ჯანმრთელობას და მჯერა, რომ გამოწვევას, რომელსაც COVID-19-ის გავრცელება წარმოადგენს, ჩვენ ერთობლივი ძალისხმევით გადავლახავთ." - განაცხადა ქეთევან ციხელაშვილმა.

Государственный министр Грузии по вопросам примирения и гражданского равноправия Кетеван Цихелашвили поздравляет рома, проживающих в Грузии, с Международным днём рома
8 April 2020
«Поздравляю наших граждан этнических рома с Международным днём. Я хочу пожелать им счастья, мира и процветания. Рома обладают уникальной культурой и традициями, которые делают нашу разнообразную и многокультурную страну еще богаче.
Мы должны сохранять, защищать и развивать это богатство, что является одним из наших главных приоритетов. Желаю каждому из вас крепкого здоровья и верю, что совместными усилиями мы преодолеем вызов, поставленный перед нами заболеванием COVID-19 », - сказал Кетеван Цихелашвили.