შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში საქართველოს სახელმწიფო მინისტრი ქეთევან ციხელაშვილი მოქალაქეებს, რომლებიც დღეს მაცხოვრის აღდგომას აღნიშნავენ, დღესასწაულს ულოცავს:
"დღეს განსაკუთრებულად სასიხარულო დღეა, რადგანაც სომეხთა სამოციქულო წმინდა, კათოლიკური და ევანგელურ-ლუთერული ეკლესიები აღდგომას ზეიმობენ. მინდა ყველას მოგილოცოთ ეს ბრწყინვალე დღე. გისურვებთ მშვიდობას, წარმატებასა და კეთილდღეობას.
"ჩვენი მრავალსაუკუნოვანი ისტორიის განმავლობაში სხვადასხვა ეთნოსის და რელიგიის წარმომადგენლები მშვიდობიანად თანაცხოვრობდნენ და ეს არის ჩვენი სიმდიდრე და სიძლიერე. ღრმად ვარ დარწმუნებული, რომ ეს სანიმუშო ურთიერთობები მომავალში კიდევ უფრო გაძლიერდება და განმტკიცდება.
"კიდევ ერთხელ გილოცავთ ამ ბრწყინვალე დღესასწაულს, თითოეულ თქვენგანს გისურვებთ ჯანმრთელობას და მჯერა, რომ კორონავირუსის გავრცელების საფრთხეს ერთობლივი ძალისხმევით და სოლიდარობით აუცილებლად დავძლევთ და ჩვენი ქვეყანა კიდევ უფრო ძლიერი, ერთიანი და წარმატებული იქნება“ - აღნიშნა ქეთევან ციხელაშვილმა.

Ketevan Tsikhelashvili, State Minister of Georgia for Reconciliation and Civic Equality congratulates those who celebrate the Savior’s Resurrection today
12 April 2020
The State Minister for Reconciliation and Civic Equality Ketevan Tsikhelashvili congratulates those who celebrate the Savior’s Resurrection today:
“Today is a special day - the Apostolic Church of Armenia, as well as the Catholic Church, celebrates Easter. I want to congratulate everybody with this wonderful day. Wish you happiness, prosperity and peace.
For us, every citizen, regardless of ethnic or religious affiliation, is equal. We want each family of our common country, our common homeland, be very strong.
I would like once again to congratulate everyone on this holiday. I wish each of you health and believe that we will definitely overcome the threat of the spread of coronavirus through joint efforts and solidarity, and our country will be even stronger, united and successful”, - said Ketevan Tsikhelashvili.