შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში საქართველოს სახელმწიფო მინისტრი ქეთევან ციხელაშვილი მოქალაქეებს, რომლებიც დღეს მაცხოვრის აღდგომას აღნიშნავენ, დღესასწაულს ულოცავს:
"დღეს განსაკუთრებულად სასიხარულო დღეა, რადგანაც სომეხთა სამოციქულო წმინდა, კათოლიკური და ევანგელურ-ლუთერული ეკლესიები აღდგომას ზეიმობენ. მინდა ყველას მოგილოცოთ ეს ბრწყინვალე დღე. გისურვებთ მშვიდობას, წარმატებასა და კეთილდღეობას.
"ჩვენი მრავალსაუკუნოვანი ისტორიის განმავლობაში სხვადასხვა ეთნოსის და რელიგიის წარმომადგენლები მშვიდობიანად თანაცხოვრობდნენ და ეს არის ჩვენი სიმდიდრე და სიძლიერე. ღრმად ვარ დარწმუნებული, რომ ეს სანიმუშო ურთიერთობები მომავალში კიდევ უფრო გაძლიერდება და განმტკიცდება.
"კიდევ ერთხელ გილოცავთ ამ ბრწყინვალე დღესასწაულს, თითოეულ თქვენგანს გისურვებთ ჯანმრთელობას და მჯერა, რომ კორონავირუსის გავრცელების საფრთხეს ერთობლივი ძალისხმევით და სოლიდარობით აუცილებლად დავძლევთ და ჩვენი ქვეყანა კიდევ უფრო ძლიერი, ერთიანი და წარმატებული იქნება“ - აღნიშნა ქეთევან ციხელაშვილმა.

Государственный министр Грузии по вопросам примирения и гражданского равноправия Кетеван Цихелашвили поздравляет граждан, отмечающих Светлое Христово Воскресение:
«Сегодня особенно радостный день, так как Армянская Святая Апостольская Православная, Католическая и Евангелическая Лютеранская церкви празднуют Пасху. Я хочу поздравить всех с этим замечательным днем, пожелать мира, успехов и процветания.
На протяжении многовековой истории люди разных национальностей и религий мирно сосуществовали в нашей стране, и в этом наше богатство и сила. Я глубоко убеждена, что эти образцовые отношения будут укрепляться и в будущем.
Еще раз поздравляю всех с этим праздником, желаю каждому из вас крепкого здоровья и верю, что мы совместными усилиями и солидарностью преодолеем угрозу распространения коронавируса», - заявила Кетеван Цихелашвили.