„ადამიანების ჯანმრთელობაზე ზრუნვა არის თითოეული ჩვენგანის მრწამსის ყველაზე მთავარი საფუძველი და იმედს გამოვთქვამ, რომ მომავალშიც სწორედ მაღალი პასუხისმგებლობით შევძლებთ, რომ გავუმკლავდეთ მსოფლიო პანდემიას”- ამის შესახებ შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში სახელმწიფო მინისტრმა განაცხადა.
ქეთევან ციხელაშვილი ეთნიკური უმცირესობების წარმომადგენლებს სახელმწიფოს მიერ დადგენილი წესების დაცვისთვის მადლობას უხდის და საქართველოში მცხოვრებ ეზიდებს „ჩარშამა სარსალეს“დღესასწაულს ულოცავს.
„მინდა საქართველოში მცხოვრებ ყველა ეზიდს მივულოცო დიდი დღესასწაული ახალი წელი, რომელიც აღინიშნება სწორედ აპრილის თვეში, არის სიცოცხლის, სიხარულის და კეთილდღეობის სიმბოლო. ამ ძალიან რთულ დროს, როდესაც მთელი პლანეტა დღეს დგას COVID-19-ის გამოწვევის წინაშე, რა თქმა უნდა თითოეულ ოჯახს მინდა ვუსურვო ჯანმრთელობა, მხნეობა, სიკეთე, კეთილდღეობა და მე მგონია, რომ თითოეული ჩვენგანის ძალისხმევით და ჩვენი ერთიანობით აუცილებლად შევძლებთ, რომ ეს გამოწვევა დავამარცხოთ.
ამასთანავე, მინდა მათ ისევე, როგორც საქართველოს თითოეულ მოქალაქეს მიუხედავად რელიგიური თუ ეთნიკური წარმომავლობისა მადლობა გადავუხადო იმიტომ, რომ ბოლო თვის განმავლობაში არაერთი დღესასწაული იქნა აღნიშნული სხვადასხვა უმცირესობის წარმომადგენლების მხრიდან და ასევე, მადლობა გადავუხადო ყველას, ვინც გაითვალისწინა და დაიცვა ის რეკომენდაციები, წესები, რომლებიც მოქმედებს დღეს სახელმწიფოში და რომლის დაცვაზეც გადის პირდაპირ ადამიანების სიცოცხლისა და ჯანმრთელობის საკითხი.
ზოგადად ერთმანეთზე ზრუნვა, ადამიანების ჯანმრთელობაზე ზრუნვა არის თითოეული ჩვენგანის მრწამსის ყველაზე მთავარი საფუძველი და იმედს გამოვთქვამ, რომ მომავალშიც სწორედ აი ამ გზით, აი ამ მაღალი პასუხისმგებლობით შევძლებთ, რომ გავუმკლავდეთ მსოფლიო პანდემიას“-განაცხადა ქეთევან ციხელაშვილმა.

«Забота о здоровье людей является главной основой вероисповедания каждого из нас, и я надеюсь, что проявив высокую гражданскую ответственность мы сможем справиться с глобальной пандемией»,- об этом заявила Государственный министр Грузии по вопросам примирения и гражданского равноправия.
Кетеван Цихелашвили благодарит представителей этнических меньшинств за соблюдение установленных правил и поздравляет езидов, проживающих в Грузии, с праздником Чаршама Сарсале.
«Я хотела бы поздравить всех езидов, проживающих в Грузии, с праздником Нового года, который отмечается в апреле, он является символом жизни, радости и процветания. В это очень трудное время, когда вся планета борется с заболеванием COVID-19, я хочу пожелать каждой семье здоровья, мужества, добра и процветания. Думаю, что благодаря нашему единству и совместным усилиям мы сможем преодолеть эту проблему.
Я хотела бы поблагодарить всех граждан Грузии, независимо от их религиозной или этнической принадлежносьти за то, что в течение последнего месяца, отмечая праздники, они следовали установленным рекомендациям и правилам.
Забота друг о друге и забота о здоровье людей является главной основой вероисповедания каждого из нас, и я надеюсь, что проявив высокую гражданскую ответственность мы сможем справиться с глобальной пандемией», - заявила Кетеван Цихелашвили.