შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში სახელმწიფო მინისტრის მოადგილემ ლია გიგაურმა, პრემიერ-მინისტრის მრჩეველთან ადამიანის უფლებათა საკითხებში ლელა აქიაშვილთან და თბილისის ვიცე-მერთან ილია ელოშვილთნ ერთად საკვები პროდუქტებისა და ჰიგიენური საშუალებების 60-ზე მეტი კალათა ისნისა და ვაზიანის დასახლებაში მცხოვრებ ბოშათა ოჯახებს გადასცა.
პროექტი UNICEF-ის (გაეროს ბავშვთა ფონდის) ფინანსური მხარდაჭერით ხორციელდება. ამანათები ასევე დარიგდება ქუთაისის, ფოთის და დედოფლისწყაროს მუნიციპალიტეტის ბოშათა დასახლებებში. აღნიშნული კალათები ოჯახებს კარდაკარ ადგილობრივი თვითმმართველობების დახმარებით გადაეცემათ.
ლია გიგაურმა, ლელა აქიაშვილმა და ილია ელოშვილმა ბოშათა თემის წარმომადგენელის ელენე პროშკიანის ჩართულობით ადგილობრივებს კორონავირუსის გავრცელების პრევენციასთან დაკავშირებული წესები და მოთხოვნები გააცნეს.
ლია გიგაურის თქმით, ეს პროცესი გაგრძელდება და როგორც ამანათები, ასევე ინფორმაცია კორონავირუსთან ბრძოლის შესახებ, მთელი ქვეყნის მასშტაბით სხვადასხვა მუნიციპალიტეტში გაფანტულ ყველა თემს მიეწოდება.

Заместитель государственного министра Грузии по вопросам примирения и гражданского равноправия Лия Гигаури вместе с советником премьер-министра Грузии по правам человека и гендерному равноправию Лелой Акиашвили и заместителем мэра Тбилиси Ильей Элошвили передали более 60 корзин с продуктами питания и средствами гигиены семьям рома, проживающим в районе Исани г.Тбилиси и Вазиани.
Проект финансируется UNICEF (Детский фонд ООН). Посылки также будут розданы населению рома Кутаиси, Поти и муниципалитете Дедоплисцкаро. Корзины будут переданы семьям с помощью органов местных самоуправлений.
Лиа Гигаури, Лела Акиашвили и Илья Элошвили, при участии представителя общины рома Елены Прошикян, ознакомили местных жителей с правилами и требованиями по предотвращению распространения коронавируса.
По словам Лиа Гигаури, этот процесс будет продолжаться, посылки и информационные материалы о борьбе с коронавирусом будут переданы всем общинам рома в Грузии.