შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში სახელმწიფო მინისტრის მოადგილემ ლია გიგაურმა, პრემიერ-მინისტრის მრჩეველთან ადამიანის უფლებათა საკითხებში ლელა აქიაშვილთან და თბილისის ვიცე-მერთან ილია ელოშვილთნ ერთად საკვები პროდუქტებისა და ჰიგიენური საშუალებების 60-ზე მეტი კალათა ისნისა და ვაზიანის დასახლებაში მცხოვრებ ბოშათა ოჯახებს გადასცა.
პროექტი UNICEF-ის (გაეროს ბავშვთა ფონდის) ფინანსური მხარდაჭერით ხორციელდება. ამანათები ასევე დარიგდება ქუთაისის, ფოთის და დედოფლისწყაროს მუნიციპალიტეტის ბოშათა დასახლებებში. აღნიშნული კალათები ოჯახებს კარდაკარ ადგილობრივი თვითმმართველობების დახმარებით გადაეცემათ.
ლია გიგაურმა, ლელა აქიაშვილმა და ილია ელოშვილმა ბოშათა თემის წარმომადგენელის ელენე პროშკიანის ჩართულობით ადგილობრივებს კორონავირუსის გავრცელების პრევენციასთან დაკავშირებული წესები და მოთხოვნები გააცნეს.
ლია გიგაურის თქმით, ეს პროცესი გაგრძელდება და როგორც ამანათები, ასევე ინფორმაცია კორონავირუსთან ბრძოლის შესახებ, მთელი ქვეყნის მასშტაბით სხვადასხვა მუნიციპალიტეტში გაფანტულ ყველა თემს მიეწოდება.

Deputy Minister of Reconciliation and Civic Equality Lia Gigauri, Deputy Mayor of Tbilisi Ilia Eloshvili and Adviser to the Prime Minister in issues of human rights, Lela Akiashvili provided more then 60 Gipsy families in Gudarekhi Street, Isani district, with food and hygiene items.
The project is carried out by the financial support of the United Nations Children's Fund (UNICEF). The parcels will also be distributed in the gipsy settlements of Kutaisi, Poti and Dedoplistskaro municipalities. These baskets will be given to families door to door with the help of local self-governments.
Ilia Eloshvili, Lia Gigauri and Lela Akiashvili, with the involvement of Elene Proshkiani, a representative of the gipsy community, also informed the locals about the rules and requirements for preventing the spread of coronavirus.