შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში სახელმწიფო მინისტრი ქეთევან ციხელაშვილი საოკუპაციო ხაზთან ჩავიდა და ბოლო პერიოდში განხორციელებული ბორდერიზაციის შემდეგ ადგილზე არსებულ ვითარებას გაეცნო.
მინისტრი სოფელ ტახტისძირში შიდა ქართლის სახელმწიფო რწმუნებულთან გიორგი ხოჯევანიშვილთან და ქარელის მუნიციპალიტეტის მერთან ზაზა გულიაშვილთან ერთად იმყოფებოდა.
ქეთევან ციხელაშვილი ტახტისძირის მოსახლეობას შეხვდა, კიდევ ერთხელ მხარდაჭერა დაუდასტურა და აღნიშნა, რომ სახელმწიფოს მხრიდან გაგრძელდება გამყოფი ხაზის მიმდებარედ მცხოვრები მოსახლეობის დახმარება.

Ketevan Tsikhelashvili was in the village along the occupation line
Ketevan Tsikhelashvili, the State Minister for Reconciliation and Civic Equality, arrived at the occupation line and got acquainted with the situation on the ground after the recent borderization process.
The Minister was in the village of Takhtisdziri with Shida Kartli State Representative Giorgi Khojevanishvili and Kareli Municipality Mayor Zaza Guliashvili.
Ketevan Tsikhelashvili met with the population of Takhtisdziri, reaffirmed her support and noted that the state will continue to help the population living near the dividing line.