შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში სახელმწიფო მინისტრი ქეთევან ციხელაშვილი საოკუპაციო ხაზთან ჩავიდა და ბოლო პერიოდში განხორციელებული ბორდერიზაციის შემდეგ ადგილზე არსებულ ვითარებას გაეცნო.
მინისტრი სოფელ ტახტისძირში შიდა ქართლის სახელმწიფო რწმუნებულთან გიორგი ხოჯევანიშვილთან და ქარელის მუნიციპალიტეტის მერთან ზაზა გულიაშვილთან ერთად იმყოფებოდა.
ქეთევან ციხელაშვილი ტახტისძირის მოსახლეობას შეხვდა, კიდევ ერთხელ მხარდაჭერა დაუდასტურა და აღნიშნა, რომ სახელმწიფოს მხრიდან გაგრძელდება გამყოფი ხაზის მიმდებარედ მცხოვრები მოსახლეობის დახმარება.

Государственный министр Грузии по вопросам примирения и гражданского равноправия Кетеван Цихелашвили посетила село у линии оккупации и ознакомилась с ситуацией на месте после недавнего факта бордеризации.
Госминистр находилась в селе Тахтисдзири вместе с губернатором Шида Картли Г. Ходжеванишвили и мэром Карельского муниципалитета З. Гулиашвили.
Кетеван Цихелашвили встретилась с населением Тахтисдзири и выразила свою поддержку, отметив, что государство продолжит оказывать помощь населению, проживающему вблизи разделительных линий.